مرکز نوآوری و شکوفایی در هرمزگان راه اندازی می شود

۰۶ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۰:۳۳ کد : ۹۹۲۵ پژوهش و فناوری
معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی هرمزگان گفت: مرکز نوآوری و شکوفایی در هرمزگان با هدف کمک به توسعه کسب و کارهای دانش محور و در نتیجه افزایش توان اقتصادی علمی استان برگزار می شود.
مرکز نوآوری و شکوفایی در هرمزگان راه اندازی می شود

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد هرمزگان؛ حمید یاسی پور طهرانی اظهار کرد: در راستای عملیاتی کردن تفاهم‌نامه منعقد شده میان جهاد دانشگاهی و وزارت ورزش و جوانان و با پیگیری‌های صورت گرفته مجوز تأسیس مرکز نوآوری و شکوفایی استان هرمزگان توسط سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان کشور صادر شد.

یاسی پور طهرانی ادامه داد: این اقدامات در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری درزمینهٔ بیانیه گام دوم انقلاب مبنی بر استفاده از ظرفیت جوانان در خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی و به اوج رسانیدن مسارکت مردمی و مسابقه خدمت رسانی  در توسعه علم و فناوری  جهت ایجاد زیرساخت های حیاتی، اقتصادی و عمرانی صورت می‌گیرد.

وی افزود: هدف از راه‌اندازی مرکز نوآوری و شکوفایی جهاد دانشگاهی هرمزگان، کمک به توسعه کسب و کارهای دانش محور و در نتیجه افزایش توان اقتصادی علمی استان و همچنین شناسایی، نیازسنجی، آسیب‌شناسی، جذب، حمایت و راه‌اندازی ایده‌های کارآفرین، با قابلیت تجاری‌سازی و اشتغال‌زایی و شتاب‌دهی به فعالیت‌های کسب و کارهای جوان و نوپا در استان است.

معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی هرمزگان عنوان کرد: این مرکز با همکاری سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان در حوزه‌های گردشگری و علوم و فنون دریایی مبتنی بر فناوری اطلاعات فعالیت خواهد کرد.

یاسی پور با اشاره به اینکه این مرکز به‌عنوان دومین مرکز نوآوری و شکوفایی استان، در جهاد دانشگاهی واحدهرمزگان راه‌اندازی می‌شود، عنوان کرد: امیدواریم با استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و تجارب موجود، زمینه تحقق اهداف در راستای تجاری‌سازی فناوری و حمایت از دانشجویان و دانش‌آموختگان فناور و خلاق بیش از پیش فراهم شود.

معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی هرمزگان عنوان کرد: تجربه این کار را در مرکز رشد جهاد دانشگاهی داشته‌ایم و اکنون نیز  بر خود لازم می‌دانیم در این زمینه اقدامات بیشتری را انجام دهیم.

یاسی پور طهرانی تصریح کرد: رویدادهای کارآفرینی، ایده شو ها، رویدادهای چاره‌جو، استارت آپ ویکندها، استارت آپ دمو، رویدادهای تازه شو، رویدادهای ترویجی از برنامه‌ای است که در این مرکز اجرایی خواهد شد.

وی اضافه کرد: در این مرکز از دستگاه‌های اجرایی و صنایع می‌خواهیم چالش‌هایی که با آن‌ها روبه‌رو هستند  را برای ما مطرح کنند و ما نیز با تیم سازی و حمایت جوانان تلاش می‌کنیم این چالش‌ها را با تکیه‌بر توانمندی این تیم‌ها برطرف کنیم.

معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی هرمزگان بیان کرد: یکی از وظایف ذاتی این مرکز نوآوری و شکوفایی رشد و توسعه اکوسیستم استارتاپی استان هرمزگان است.

 

 

کلید واژه ها: مرکز نواوری و شکوفایهرمزگانجهاد دانشگاهی


نظر شما :