زمینه های همکاری استانداری هرمزگان و جهاد دانشگاهی بررسی شد

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۳:۵۲ کد : ۷۷۸۸ عمومی
در نشست استاندار هرمزگان با دکتر طیبی رئیس جهاد دانشگاهی که با همراهی رئیس جهاد دانشگاهی هرمزگان صورت گرفت، زمینه های همکاری پژوهشی، آموزشی، علمی و فرهنگی استانداری هرمزگان و جهاد دانشگاهی نیز مورد بررسی قرار گرفت.
زمینه های همکاری استانداری هرمزگان و جهاد دانشگاهی بررسی شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد هرمزگان، در این دیدار که روز گذشته(23 اردیبهشت) در تهران انجام شد، زمینه‌های همکاری میان استانداری هرمزگان و جهاد دانشگاهی در جهت توسعه هرچه بیشتر استان هرمزگان با استفاده از توان متخصصین و توانمندی های جهاد دانشگاهی موردبررسی قرار گرفت.

در این دیدار برای همکاری در زمینهٔ انجام مطالعات کاربردی در حوزه آبزیان مانند خوراک ماهی و میگو و گونه‌های جدید ماهی پرورشی، گفتگوهایی صورت گرفت.

انتقال دانش فنی پژوهشکده‌های زیرمجموعه جهاد دانشگاهی مانند رویان، ابن‌سینا و ... در قالب مراکز درمان ناباروری و سلول درمانی ازجمله موارد مطرح‌شده در این دیدار بود.

حمایت از تکنولوژی تأمین آب از رطوبت هوا و انتقال دانش آب‌شیرین‌کن و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و توسعه استارت آپ ها نیز در این دیدار موردبررسی و تأکید قرار گرفت.

در همین خصوص رئیس جهاد دانشگاهی واحد هرمزگان، افزود: این نشست در راستای برنامه توسعه استان هرمزگان، نظر به ظرفیت‌های مدیریتی، علمی، فرهنگی،اقتصادی و اجتماعی موجود و همچنین ضرورت سرعت بخشیدن به توسعه علمی، فرهنگی و دانش‌بنیان استان در راستای سند چشم‌انداز و به‌منظور بهره‌گیری از ظرفیت‌های مدیریت جهادی و تجارب علمی، پژوهشی، آموزشی و فرهنگی جهاد دانشگاهی به‌ویژه در حوزه فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان، جهت انعقاد تفاهم‌نامه‌ای فی‌مابین استانداری هرمزگان و جهاد دانشگاهی به توافق رسیدیم.

سهیل دادخواه در تشریح اهداف انعقاد این تفاهم‌نامه افزود: هدف این تفاهم‌نامه، همکاری متقابل به‌منظور تسهیل درروند توسعه استان و بسترسازی مناسب برای تجاری‌سازی فناوری، توسعه کارآفرینی و اشتغال‌زایی و راهکارهای اجرایی آن با استفاده از توانایی‌های پژوهشی ،اجرایی،آموزشی،تحقیقاتی و فناوری طرفین است.

وی تصریح کرد: راه‌اندازی مرکز خدمات تخصصی در حوزه آبزیان با اولویت پروژه‌های " تکثیر گونه‌های جدید ماهیان پرورشی مناسب با اقلیم استان و اصلاح نژاد شیلات"، " تأمین خوراک ماهی و میگو با بروزترین روش‌های علمی"، "مدیریت بهینه مزارع پرورش میگو با روش‌های نوین جهانی" و " بازاریابی  بین‌المللی آبزیان" از زمینه‌های همکاری این تفاهم‌نامه است.

رئیس جهاد دانشگاهی هرمزگان خاطرنشان کرد: راه‌اندازی کلینیک‌های خدمات نوین تخصصی پزشکی موردنیاز استان به‌ویژه در زمینه‌های درمان ناباروری و سرطان و سلول  درمانی با  مشارکت و همکاری پژوهشگاه‌های  رویان، ابن‌سینا  و پژوهشکده  معتمد (سرطان پستان)، راه‌اندازی آکادمی سلامت خانواده در زمینه‌های معضلات خانواده و آسیب‌های اجتماعی برای اولین بار با بهره‌مندی از توانمندی‌های جهاد دانشگاهی در حوزه علوم انسانی و اجتماعی علی‌الخصوص علوم رفتاری و مشاوره خانواده از دیگر زمینه‌های همکاری ما با استانداری هرمزگان خواهد بود.

دادخواه عنوان کرد: همچنین در زمینهٔ استفاده از توانمندی‌های جهاد دانشگاهی کشور در حل و برطرف کردن مسائل و چالش‌های استان (در زمینه‌های انرژی‌های نو، انجام مسائل زیست‌محیطی مرتبط با صنایع آب‌شیرین‌کن‌ها و ... و همکاری در اجرای برنامه اشتغال فراگیر ، راه‌اندازی مجتمع خدمات تخصصی مشاغل خانگی و ایجاد زنجیره کامل از تولید تا اتصال به بازار با همکاری سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی) برنامه شتاب‌ده‌ی کسب‌وکار اقشار شامل جوانان و زنان و خانواده (توسعه مراکز رشد، مراکز نوآوری و شکوفایی در استان) نیز همکاری خواهیم داشت.

وی بیان کرد: تدوین سند توسعه آموزش‌های مهارتی استان و برگزاری دوره‌های مهارتی ویژه سازمان‌ها و ادارات استان به‌صورت دوره‌های مقطع دار و دوره‌های تخصصی حضوری و مجازی در رابطه با آموزش کارکنان دولت (دهیاران، بخشداران و...) و آزمون‌های استخدامی را نیز در برنامه همکاری‌های خود با استانداری هرمزگان داریم.

رئیس جهاد دانشگاهی هرمزگان ابراز کرد: طراحی و ساخت سامانه‌های تولید آب از رطوبت هوا (آب ساز) متناسب با نیازهای مختلف استان و کشور، اجرای طرح‌های نظرسنجی، افکارسنجی و رفتارسنجی موردنیاز استانداری، طراحی، برنامه‌ریزی و برگزاری سمینارها، همایش‌ها، مناظره‌ها و مسابقات و جشنواره‌های فرهنگی با رویکردهای ملی، بین‌المللی و منطقه‌ای به‌ویژه با جامعه هدف جوانان و انتشار کتاب با موضوع پژوهش‌ها و مطالعات موردنیاز استانداری از زمینه‌های همکاری جهاد دانشگاهی و استانداری هرمزگان در این تفاهم‌نامه است.

دادخواه اضافه کرد: همچنین بر اساس این تفاهم‌نامه در زمینهٔ توسعه ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی در حوزه رسانه‌ای (ایسنا و ایکنا) در سطح استان هرمزگان به‌منظور گسترش پوشش خبری اقدامات و فعالیت‌های استانداری از طریق رسانه‌های جهاد دانشگاهی به‌ویژه خبرگزاری ایسنا، تدوین پیوست‌های فرهنگی رسانه‌ای برای پروژه‌های اقتصادی و عمرانی استان هرمزگان، همکاری در زمینهٔ توسعه ظرفیت‌های گردشگری دریایی استان با مشارکت جامعه دانشگاهیان کشور، همکاری مشترک درزمینهٔ راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری جهت حمایت از پژوهشگران و فناوران نیز همکاری خواهیم داشت.

 

کلید واژه ها: استاندار هرمزگانجهاد دانشگاهی هرمزگان


نظر شما :