هشتمین دوره مسابقات مناظره دانشجویی در استان هرمزگان به پایان رسید/به دنبال نهادینه شدن فرهنگ مناظره در سطح جامعه هستیم

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۲:۰۰ کد : ۶۸۶۱ فرهنگی
رئیس جهاد دانشگاهی واحد هرمزگان دراختامیه هشتمین مرحله مسابقات ملی مناظره دانشجویی در استان هرمزگان گفت: به دنبال ایجاد فرهنگ مناظره و نهادینه شدن این فرهنگ در سطح جامعه هستیم و اعتقاد داریم این فرهنگ می‌تواند زمینه‌ساز پایان مناقشات و درگیری‌ها در کشور و حتی در سطح منطقه باشد.
هشتمین دوره مسابقات مناظره دانشجویی در استان هرمزگان به پایان رسید/به دنبال نهادینه شدن فرهنگ مناظره در سطح جامعه هستیم

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد هرمزگان، سهیل دادخواه در آئین پایانی هشتمین دوره مسابقات مناظره دانشجویی در استان هرمزگان، اظهار کرد: از برگزار کنندگان و بانیان برگزاری این مناظرات تشکر می کنم که همچون دوره های گذشته شاهد برگزاری منظم و مناسبی بودیم.

وی افزود: تمامی ایراداتی که به بحث های فرهنگی گرفته می شود به جا است اما ما وظیفه خود دانستیم به اندازه توان خود نگذاریم این حوزه از فعالیت باز بماند که امیدواریم در سال های آینده وضعیت اقتصادی بهتر شده تا بتوانیم به فعالیت های فرهنگی خود با قوای بیشتری ادامه دهیم.

دادخواه ادامه داد: باید تلاش کنیم تا به‌عنوان یک‌نهاد فرهنگی علمی و پژوهشی زمینه‌ای ایجاد کنیم که بتوان مناظره را به‌عنوان یک فرهنگ نهادینه کنیم.

وی اظهار کرد: باید بررسی کنیم در طول برگزاری این هشت دوره از مناظرات دانشجویی چه میزان به اهداف خود رسیده‌ایم.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد هرمزگان با اشاره به اینکه در هرمزگان تلاش کردیم تا در برگزاری مسابقات مناظره الگویی بومی طراحی کنیم، اضافه کرد: از لحاظ کیفی تیم‌ها نسبت به دوره‌های گذشته ارتقا یافته‌اند و به‌طور حتم از این به بعد کیفیت تیم‌ها و شرکت‌کنندگان در دستور کار است و امیدوارم روزی برسد که تحمل ما در مباحثات، مذاکرات و صحبت‌های روزمره بالا برود.

دادخواه افزود: به دنبال ایجاد فرهنگ مناظره و نهادینه شدن این فرهنگ در سطح جامعه هستیم و اعتقاد داریم این فرهنگ می‌تواند زمینه‌ساز پایان مناقشات و درگیری‌ها در کشور و حتی در سطح منطقه باشد.

همچنین معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد هرمزگان در آئین پایانی هشتمین دوره مسابقات مناظره دانشجویی در استان هرمزگان، افزود: هرمزگان اولین استانی بود که مرحله هشتم را زمستان سال گذشته در سطح کشور آغاز کرد و توانست در نیمه نخست سالجاری به پایان برساند.

محمد دلپسند با بیان اینکه دیدار پایانی نشان داد سال به سال سطح رقابت ها بالاتر می رود، تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس با هشت تیم، دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس با چهار تیم، دانشگاه مذاهب اسلامی با دو تیم، دانشگاه هرمزگان با پنج تیم، دانشگاه پیام نور بندرعباس با چهار تیم، دانشگاه فرهنگیان با سه تیم، دانشگاه علمی کاربردی با چهار تیم، دانشگاه امیرکبیر با یک تیم، دانشگاه فنی و حرفه ای با یک تیم و در مجموع 32 تیم از 9 دانشگاه در این مسابقات حضور یافتند.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد هرمزگان با اشاره به اینکه از همکاری تمامی روسا و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها در این مدت سپاسگزارم، اظهار کرد: امیدوارم همکاری و تعامل دانشگاه ها تداوم داشته باشد تا شاهد اتفاقاتی مشابه در سالجاری باشیم.

وی با بیان اینکه انتظار داریم هرساله در این مسابقات جهش و رشد چشمگیری داشته باشیم آن هم تنها کمی نه بلکه ارتقای کیفی در دستور کار است، خاطرنشان کرد: انصافا امسال در تمامی مسابقات شاهد یک فینال بودیم و نظرسنجی ها گواه این موضوع است.

دلپسند با اشاره به اینکه در تمامی مسابقات فاصله ها کم و تیم ها نزدیک به هم بودند، اضافه کرد: در دوره های قبل فاصله بین تیم ها معنادار بود اما امسال شاهد نزدیکی تیم ها و تکثیر اعضای تیم‌های سال های قبل در تیم های بیشتری بودیم.

وی با بیان اینکه خاطره مراسم 16 آذر سال گذشته با حضور استاندار هرمزگان را فراموش نخواهیم کرد که دانشجویان زیادی از تجربه مسابقات مناظره دانشجویی یاد می کردند، عنوان کرد: لزوما بیان انتقاد درست نیست بلکه ارائه و طرح انتقاد، نظر و پیشنهاد در کمال احترام و سلامت دستاورد بزرگی است.

این مقام مسئول ادامه داد: مسابقات مناظره استعدادها را ظهور و پرورش داد و به طور حتم این روال تداوم خواهد داشت.

دلپسند با اشاره به اینکه اگر دانشجویان تصور می کنند که این مسابقات ثمربخش بوده باید در محیط های علمی مطرح و گفته شود، تصریح کرد: امیدوارم این شور و شوق در بین دانشجویان تداوم داشته باشد و برندگان در مرحله منطقه ای نیز حضوری درخشان داشته باشند.

گفتنی است؛ در مناظره  پایانی هشتمین دوره مسابقات مناظره دانشجویی در استان هرمزگان تیم فرهنگ با ترکیب "جهانگیر سایانی، مهین حیدری، سعید قادری و مریم عبادیان" از دانشگاه علمی کاربردی در مناظره با موضوع " باید از هنر فاخر در مقابل هنر عامه پسند حمایت نهادی و دولتی کرد" با نتیجه 85 بر 83 از سد تیم سایدیس با ترکیب" پرستو ماهور، عبدالعلی طوسی، نرجس لیاقت و سام تدین" از دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس فائق آمد و عنوان نخست را بدست آورد.

همچنین تیم امیر کبیر با حضور "امیرحسین یزد فاضلی، کارن کوهرانی، میلاد شجری پور و امیر محمدیار" عنوان سومی این مسابقات را بدست آورد.

کلید واژه ها: مناظره دانشجوییجهاد دانشگاهی هرمزگان


نظر شما :