استارتاپ ویکند حوزه علوم دریایی و شیلات در جهاد دانشگاهی هرمزگان برگزار شد

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۲:۱۰ کد : ۶۶۷۸ پژوهش و فناوری
معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی هرمزگان گفت: استارتاپ ویکند حوزه علوم دریایی و شیلات برای اولین بار در جهاد دانشگاهی بندرعباس از تاریخ ۴ تا ۶ام اردیبهشت برگزار شد و با استقبال بسیار خوبی روبه رو شد.
استارتاپ ویکند حوزه علوم دریایی و شیلات در جهاد دانشگاهی هرمزگان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد هرمزگان؛ حمیدیاسی پور اظهار کرد: حدود 37 ایده ارائه و بعد از ارائه؛ ایده ها رای گیری شدند، از این تعداد  13 ایده را برگزیدیم تا وارد مرحله تیم سازی شوند.

وی افزود: پس از آموزش ها و فرایند های تکمیلی ایده سازی و کسب و کار برخی از ایده ها ادغام و تکمیل شده و در نهایت به 8 تیم بسیار خوب تبدیل شدند، در روزپایانی ارائه این تیم ها انجام شد که به شدت مورد استقبال و حمایت داوران قرار گرفت.

یاسی پور با بیان این که داوران از خارج وداخل استان انتخاب شدند، ادامه داد: در نهایت سه ایده رتبه های اول تا سوم را به دست آوردند. منتورهای دعوت شده همگی منتورهای شناخته شده در مجموعه جهاد دانشگاهی بودند.

وی تصریح کرد: دکتر علوی تسهیل گر این استارتاپ ویکند از جهاد دانشگاهی خوزستان، آقای ابراهیمیان از مجموعه مرکز رشد رویان تهران و آقای فکری نیز ازمنتورهای شناخته شده در حوزه گردشگری بوده که در این استارتاپ ویکند حضور یافتند.

معاون پژوهشی جهاددانشگاهی هرمزگان بیان کرد: 4 منتور دیگر از استان هرمزگان حضور داشته که در حوزه های تخصصی شیلات و دریانوردی در استارتاپ ویکندهای مختلفی در سطح کشور حضور داشتند.

وی عنوان کرد: به طورکلی با نظر سنجی که از مخاطبین صورت گرفت، سطح رضایتمندی خوبی از این رویداد اعلام شد.

یاسی پور در خصوص حمایت های شرکت شهرک های صنعتی استان هرمزگان، تصریح کرد: اداره کل تعاون، کار و امور اجتماعی، سزمان فرهنگی، ورزش جوانان، اداره بنادر دریانوردی استان، اداره کل شیلات در این رویداد همراهمان بودند و دغدغه ای در رابطه اجرای این استارتاپ ویکند نداشتیم.

وی ادامه داد: کار به لحاظ کیفی و کمی به خوبی انجام شد و قرار بر این است تا پایان سال حداقل دو رویداد دیگر با حوزه های تخصصی برگزار شود.

 وی گفت: استارتاپ های برگزار شده را به هیچ عنوان رها نخواهیم کرد و تسهیلات که از جانب ادارات استان است را برای تیم ها لحاظ خواهیم کرد تا به جایگاه اصلی خود برسد.

یاسی پور در پایان افزود: مجیدجعفر یاری، علی پور بهرامی و حسین توانگری از منتورهای دعوت شده استانی به این استارتاپ ویکند بودند، داوری اختتامیه نیز برعهده رضا جمیلی، عبدل الرضا نادری پور، ایمان سوری نژاد و ندا بهمنی بود.

همچنین لازم به ذکر است؛ استاندار هرمزگان نیز پس از کمتر از یک روز برای دیدن ایده تیم های شرکت کننده در مجموعه جهاددانشگاهی حضوریافته و از نزدیک به  گفت و گو با ارائه کنندگان طرح ها و ایده ها پرداخت.

کلید واژه ها: استارتاپ ویکندجهاددانشگاهی هرمزگانایده


نظر شما :