جهاد دانشگاهی سازمانی عملیاتی، نتیجه‌بخش و کاربردی است+فیلم

۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۰:۳۱ کد : ۶۶۲۰ فرهنگی
استاندار هرمزگان با بیان اینکه جهاد دانشگاهی می‌تواند جهشی در استان هرمزگان ایجاد کند، عنوان کرد: جهاد دانشگاهی سازمانی کاملاً عملیاتی، نتیجه‌بخش، تحقیق محور، پژوهش محور و کاربردی است استفاده کنیم.
جهاد دانشگاهی سازمانی عملیاتی، نتیجه‌بخش و کاربردی است+فیلم

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد هرمزگان؛ فریدون همتی در حاشیه بازدید از جهاد دانشگاهی واحد هرمزگان در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، اظهار کرد: زیربنای هر توسعه‌ای می‌تواند با ابعاد و آثار بخش علمی و دانشگاهی کشور و استان دخالت مستقیم داشته باشد.

وی افزود: در بازدیدی که از مجموعه توانمندی‌های جهاد دانشگاهی استان داشتم، شاهد بودم که نیروی انسانی خیلی خوبی در این مجموعه جمع شده و این سازمان را مدیریت می‌کنند.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه مردم باید این نکته را بدانند که جهاد دانشگاهی متکی به بودجه دولتی نیست و این از شانس‌های خوب کشور است، تصریح کرد: نیروهای توانمند جهاد دانشگاهی خودشان کار می‌کنند، درآمد دارند، حقوق می‌دهند، اشتغال ایجاد کرده‌اند و نقش خوبی هم در بحث‌های علمی استان دارند.

همتی ادامه داد: در بازدیدی از مرکز رشد جهاد دانشگاهی هرمزگان داشتم برخی از جوانان و نوجوانان و دانشجویان کارهای مختلف خود را توضیح دادند، این مایه امیدواری است.

وی با تأکید بر اینکه باید توجه بیشتری به حوزه جهاد دانشگاهی داشته باشیم، افزود: جهاد دانشگاهی هرمزگان در حوزه‌های مختلف به‌صورت کاملاً علمی، تخصصی و کاربردی ورود کرده و واحدهای صنعتی، بخش‌های اداری و بخش‌های مختلف باید با آن بگیرند، جهاد دانشگاهی نیز باید بیشتر خود را به بدنه جامعه، سیستم‌های تولیدی، خدماتی و ... معرفی کند تا ظرفیت‌هایش شناخته شوند.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: بخش‌های مختلف می‌توانند برای بالا بردن بهره‌وری و راندمان کار و کاهش قیمت‌هایشان از دانش، توانمندی و تحقیقات و پژوهشی که جهاد دانشگاهی دارند استفاده کنند.

همتی عنوان کرد: در این بازدید نمونه کارهای خیلی فاخر و خوبی را از جهاد دانشگاهی دیده و امیدوار شدم و علاقه‌مندم به جد در کنار سایر دانشگاه‌ها و واحدهای دانشگاهی و شرکت‌های دانش‌بنیان، پارک علم و فناوری، دانشگاه هرمزگان، دانشگاه آزاد و دانشگاه‌های علمی کاربردی، از جهاد دانشگاهی نیز که سازمانی کاملاً عملیاتی، نتیجه‌بخش، تحقیق محور، پژوهش محور و کاربردی است استفاده کنیم.

استاندار هرمزگان بیان کرد: جهاد دانشگاهی در بخش‌های مختلفی ورود کرده و حتماً می‌تواند در توسعه اشتغال، تولید، بازار سازی، شناسایی مسائل استان، آوردن مسائل استان در مسیر پژوهش و قرار دادن نتایج در اختیار بخش‌های مصرف‌کننده این نتایج مؤثر باشد، به همین سبب باید به جهاد دانشگاهی توجه بیشتری داشته باشیم.

همتی با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی می‌تواند جهشی در استان هرمزگان ایجاد کند، عنوان کرد: از مدیریت جهاد دانشگاهی و همه افرادی که با علاقه، انگیزه، عشق و شور خاصی در آن فعالیت می‌کنند صمیمانه تشکر می‌کنم و به این مجموعه اعلام می‌کنم که حمایت قرص استانداری و دستگاه دولتی را در کنار خود خواهند داشت و می‌توانیم و با هم کارهای جدیدی تعریف کنیم.

لازم به ذکر است، دکتر همتی در بازدید از جهاد دانشگاهی از دستاوردها و بخش های مختلف این نهاد علمی و پژوهشی بازدید و در جمع جهادگران علمی این واحد حاضر شد.

برای دیدن گزارش ویدئویی ایسنا کلیک کنید
 

کلید واژه ها: جهاد دانشگاهی هرمزگانایسنا خلیج فارساستاندار هرمزگا


نظر شما :