تفاهم نامه همکاری مجتمع پترو صنعت گامرون و جهاد دانشگاهی هرمزگان منعقد شد

۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۹:۲۴ کد : ۶۶۱۷ پژوهش و فناوری
مدیر عامل مجتمع پترو صنعت گامرون گفت: این مجتمع با حمایت هیأت مدیره و توان علمی کارکنان خدوم و زحمت کش خود موفق شده است طرح های پژوهشی مختلفی را به نتیجه برساند.
تفاهم نامه همکاری مجتمع پترو صنعت گامرون و جهاد دانشگاهی هرمزگان منعقد شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد هرمزگان، سید یحیی واحدی در جلسه امضای تفاهم نامه با جهاد دانشگاهی عنوان کرد: در مجتمع پترو صنعت گامرون توانسته ایم عنوان تنها شرکت دانش بنیان کشور و صنعت پیشرفته کشور در فرآیند احیاء کاتالیست را به خود اختصاص دهیم.

وی با بیان اینکه ما در این مجتمع به علم، دانش و تجربیات اساتید آکادمیک جهاد دانشگاهی در بخش علمی و آموزشی نیاز داریم، ادامه داد: در مقابل اساتید این دانشگاه نیز به تجربیات صنعتی مجتمع پترو صنعت گامرون نیاز دارند و باید در این جهت همکاری متقابلی میان جهاد دانشگاهی و مجتمع پترو صنعت گامرون آغاز شود.

واحدی با اشاره به این که این مجتمع در حال حاضر با دانشگاه های مختلفی تفاهم نامه هایی امضا کرده است، افزود: دانشگاه های شیراز، آزاد شمال تهران، شهید بهشتی،هرمزگان ونیز دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در حال همکاری است.

وی اظهار کرد:در حال حاضر تنها صنعتی که به حوزه طب کار و بهداشت صنعتی ورود داشته است،مجتمع پترو صنعت گامرون میباشد که در استان این همکاری با دانشگاه علوم پزشکی صورت می گیرد.

مدیر عامل مجتمع پترو صنعت گامرون با بیان این که امیدواریم جهاد دانشگاهی نیز مانند سایر دانشگاه ها،در کنار ما بوده و همکاری هایی جدید آغاز شود،تصریح کرد:در حال حاضر با توجه به شرایط اقتصادی موجود در کشور باید تلاشمان بر این باشد که با کمترین هزینه بهترین و مثمرثمرترین فعالیت ها را آغاز کنیم.

مدیرعامل مجتمع پترو صنعت گامرون افزود:با وجود تحریم های اعمال شده بر کشور توانستیم هگزامین تولیدی ایران را به کشورهای آسیایی و اروپایی صادر کرده  و درصد متنابهی از بازار هند را نیز به دست بگیرد.

وی با اشاره به این که این مجتمع افتخارات زیادی را به استان هرمزگان هدیه کرده است، گفت: مجتمع پترو صنعت گامرون دارای 38 عنوان استانی ، 3 عنوان منطقه ای و هفت عنوان ملی است که مهم ترین این عناوین که ارمغانی برای استان در سطح کشور است کسب عناوینی چون واحد نمونه ملی صنعتی، واحد نمونه ملی وزارت کار، کارآفرین برتر ملی، کارفرمای سلامت محور ملی، واحد  نمونه ملی در امر استانداردسازی و همچنین عناوین استانی متنوع در زمینه های تحقیق و توسعه، کنترل کیفیت، صادرکننده نمونه ، واحد نمونه استاندارد و پدافند غیر عامل برتر و ... را در کارنامه خود دارد.

همچنین این مجتمع در کمال افتخاردر بهمن ماه سال گذشته نیز موفق به دریافت عنوان صنعت برگزیده سبز کشور شده و برای اولین بار در تاریخ صنعت استان تندیس زرین آن را به ارمغان آورده است.

در ادامه رئیس جهاددانشگاهی واحد هرمزگان عنوان کرد: امیدواریم پس از این نیز همکاری های دو جانبه تداوم داشته و بتوانیم الگوی مناسبی برای پیوند صنعت و دانشگاه باشیم.

سهیل دادخواه با اشاره به این که متاسفانه فضای رقابتی ناسالم، سبب افزایش مشکلات اقتصادی شده است، ادامه داد: مشکلات عمده ای که در اقتصاد به وجود آمده است، عمومأ به سیاست های کلان اقتصادی مربوط نبوده و این افراد هستند که برای دستیابی به منافع بیشتر، اقتصاد را دچار مشکلاتی بیش از حد معمول کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: ما همچنان برای پیشروی، کمک به توسعه و توانمندی هرچه بیشتر استان هرمزگان تلاش می کنیم و اخیرا نیز فعالیت هایی جدید و علمی در حوزه های مختلف را آغازکرده ایم.

رئیس جهاددانشگاهی واحد هرمزگان با بیان این که پژوهش ها و آموزش های موجود در جهاد دانشگاهی مطابق با نیاز های استان صورت می گیرد، عنوان کرد: جهاددانشگاهی هرمزگان در حوزه های آب و مدیریت فعالیت های خود را به شکلی جدی دنبال کره که برگزاری استارتاپ ویکند با موضوع شیلات و علوم و فنون دریایی از قبیل همین برنامه ها است.

وی اظهار کرد: در حوزه تخصصی و فعالیتی مجتمع پترو صنعت گامبرون نیز این امکان برای ما وجود دارد که پس از اعلام مشکلات و چالش های موجود توسط این واحد صنعتی، دانشجویان، متخصصین و صاحبان علم این حوزه با بیان ایده های خود چالش های این مجتمع را تا حد امکان کاهش دهند.

رئیس جهاددانشگاهی واحد هرمزگان در خصوص انعقاد تفاهم نامه همکاری این واحد دانشگاهی با مجتمع پتروصنعت گامرون، اظهار کرد: در راستای توسعه تعاملات فرهنگی، پژوهشی، اشتغال و آموزش و فناوری به منظور بهره مندی از امکانات، توانمندی ها و ظرفیت های موجود و افزایش کمی و کیفی در زمینه های فوق با در نظر گرفتن کلیه امکانات تجربی و تخصصی طرفین براساس درخواست ها انعقاد خواهد شد.

دادخواه در پایان گفت: بهتر است علم در راستای نیاز سنجی صنایع پیش برود و دانشگاه و صنعت هماری های خود را بیشتر کرده تا هم دانشگاه از مزایای موجود در صنایع در جهت ایجاد اشتغال برخوردار شود و هم صنعت از افراد علمی و فارغ التحصیلان و ایده ها و علم آن ها بهره مند شود.

کلید واژه ها: پترو صنعت گامرونجهاد دانشگاهتفاهم نامه


نظر شما :