با همت جهاد دانشگاهی هرمزگان؛

استارت‌آپ‌ویکند تخصصی شیلات و علوم و فنون دریایی برگزار می‌شود

۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۸:۲۱ کد : ۶۴۶۹ پژوهش و فناوری
معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی هرمزگان گفت: استارت‌آپ‌ویکند تخصصی شیلات و علوم و فنون دریایی توسط جهاد دانشگاهی هرمزگان از چهارشنبه چهارم اردیبهشت‌ماه ۹۸ آغاز و تا ششم اردیبهشت ۹۸ ادامه دارد.
استارت‌آپ‌ویکند تخصصی شیلات و علوم و فنون دریایی برگزار می‌شود

 

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد هرمزگان؛ حمید یاسی پور، اظهار کرد: بنا داریم برای اولین بار در جهاد دانشگاهی هرمزگان یک استارت‌آپ‌ویکند با همکاری اداره کل ورزش و جوانان هرمزگان، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و شرکت شهرک‌های صنعتی استان و با حمایت اداره کل بنادر و دریانوردی و اداره کل شیلات هرمزگان برگزار کنیم.

وی افزود: این استارت‌آپ‌ویکند که از چهارشنبه چهارم اردیبهشت‌ماه 98 آغاز و تا ششم اردیبهشت 98 ادامه دارد، موضوع عامی نداشته و به‌صورت تخصصی به شیلات و علوم و فنون دریایی می‌پردازد.

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی هرمزگان تصریح کرد: ایده برگزاری این استارت‌آپ‌ویکند با اعلام نیاز صنایع و همکاری شرکت شهرک‌های صنعتی آغاز شد و در ادامه در پیش رویدادهایی که داشتیم اداره کل شیلات و اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان نیز علاقه نشان دادند و معاونت‌های این ادارات مشارکت کردند و حمایت‌های خوبی هم تاکنون صورت گرفته است و در کنار آن اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اداره کل ورزش و جوانان، به‌عنوان برگزارکننده پای‌کار آمدند.

یاسی پور هدف اصلی برگزاری این استارت‌آپ‌ویکند را آموزش عنوان کرد و افزود: هدف ما این است که جوانان یاد بگیرند چطور ایده سازی کنند، ایده‌های خود را پرورش داده و تبدیل به یک کسب‌وکار موفق کنند و درنهایت نیز چطور کسب‌وکار خود را ارائه دهند.

وی خاطرنشان کرد: باید این‌جور رویدادهای کارآفرینی با موضوعات تخصصی در سطح استان بیشتر برگزار شود تا به شکل‌گیری اکوسیستم‌های کارآفرینی که باید در حوزه‌های تخصصی مختلف تشکیل شود کمک شود.

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی هرمزگان بیان کرد: روز اول این استارت‌آپ‌ویکند روز ایده پردازی و تیم سازی است و افراد ایده‌های خود را ارائه داده و تشکیل تیم داده می‌شود، روز دوم رو پروراندن ایده و آموزش برای تبدیل ایده‌ها به کسب‌وکار است و روز سوم افراد آموزش می‌بینند تا کسب‌وکاری را که راه انداخته‌اند را چطور ارائه دهند.

یاسی پور ادامه داد: این استارت‌آپ‌ویکند پکیجی فشرده و مناسب برای جوانان است، استقبال خوبی هم تاکنون توسط دانشجویان، فارغ‌التحصیلان و حتی افرادی که در ادارات مشغول به کار بودند، صورت گرفته است.

وی ابراز کرد: نهایت پذیرش ما برای شرکت در این استارت‌آپ‌ویکند صد تا صد و 10 نفر است و ما سعی کردیم از تسهیلگرها و منتورهای خوبی استفاده کنیم تا کار موفقی را شکل دهیم.

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی هرمزگان با تأکید بر اینکه از علاقه‌مندان درخواست می‌کنیم در روز چهارشنبه 4 اردیبهشت 98 در این رویداد شرکت کنند، اظهار کرد: برای برگزیدگان این استارت‌آپ‌ویکند و سایر شرکت‌کنندگان تسهیلات ویژه‌ای در نظر گرفته شده تا بتوانند ایده‌های خود را کامل‌تر کنند، این امکان فراهم می‌شود که وارد مجموعه مرکز رشد جهاد دانشگاهی هرمزگان شوند، کمک‌هزینه نقدی دریافت کنند، در کلینیک صنعتی مجموعه شهرک‌های صنعتی امکان حضور داشته باشند و از همه نظر آمادگی حمایت از ایده‌های شرکت‌کنندگان را داریم.

کلید واژه ها: استارت آپهرمزگانجهاد دانشگاهی


نظر شما :