رقابت ۴ هزار و ۸۴۱ داوطلب آزمون فراگیر دستگاه‌های اجرایی در استان هرمزگان

۱۴ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۸:۴۶ کد : ۵۷۹۴ آموزشی
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی هرمزگان گفت: در آزمون فراگیر دستگاه‌های اجرایی در روز ۱۷ اسفندماه تعداد ۴ هزار و ۸۴۱ داوطلب برای تصدی پست‌های اجرایی در استان هرمزگان به رقابت می‌پردازند.
رقابت ۴ هزار و ۸۴۱ داوطلب آزمون فراگیر دستگاه‌های اجرایی در استان هرمزگان

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی هرمزگان، صالح دریانورد در نشست خبری برگزاری ششمین آزمون فراگیر دستگاه‌های اجرایی هرمزگان با بیان اینکه 173 سهمیه برای تصدی در دستگاه‌های اجرایی هرمزگان در این آزمون در نظر گرفته‌شده است، افزود: این تعداد ظرفیت برای تصدی در 14 دستگاه اجرایی استان هرمزگان در نظر گرفته‌شده است.

وی با بیان اینکه اداره کل امور مالیاتی و بانک ملی در استان هرمزگان بیشترین تعداد ظرفیت استخدامی را به خود اختصاص داده‌اند، تصریح کرد: این تعداد سهمیه به‌صورت متمرکز در سطح کشور در نظر گرفته‌شده و استان دخالتی در تعیین تعداد ظرفیت‌های مشخص‌شده ندارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی هرمزگان با اشاره به اینکه در آزمون گذشته نیز به دلیل وجود شرط بومی بودن در آزمون‌های استخدامی کشور مورد اعتراض داوطلبین قرار گرفت و در آزمون فعلی این شرط حذف‌شده است، خاطرنشان کرد: تعداد ثبت نامی‌ها 32 برابر ظرفیت پذیرفته‌شدگان است.

دریانورد با بیان اینکه 73 هزار و 342 کارمند در مجموعه 28 دستگاه اجرایی استان هرمزگان مشغول به فعالیت هستند، تصریح کرد: از این تعداد 65.6 درصد مرد و 34.4 درصد زن هستند که 46 درصد رسمی، 14.6 پیمانی و مابقی به سایر صورت‌های مشخص‌شده در قانون طرف قرارداد هستند.

وی با اشاره به اینکه از مجموع 39 هزار و 753 پست مصوب در استان هرمزگان 24 هزار و 273 نفر معادل 61.1 درصد دارای متصدی هستند، عنوان کرد: 15 هزار و 480 پست نیز معادل 38.9 درصد بدون متصدی هستند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی هرمزگان در پایان از زحمات مجموعه جهاد دانشگاهی استان هرمزگان به‌ویژه دکتر دادخواه در راهم کردن شرایط برگزاری ششمین آزمون فراگیر دستگاه‌های اجرایی هرمزگان تقدیر کرد.

همچنین رئیس جهاد دانشگاهی واحد هرمزگان در این نشست خبری افزود: ششمین آزمون فراگیر دستگاه‌های اجرایی استان هرمزگان روز جمعه 17 اسفندماه به‌صورت هم‌زمان با سراسر کشور در چهار شهرستان استان هرمزگان برگزار می‌شود.

سهیل دادخواه با بیان اینکه شهرستان‌های بندرعباس، میناب، بندرلنگه و قشم به‌عنوان مراکز اصلی آزمون در استان هرمزگان انتخاب‌شده‌اند، اضافه کرد: مراکز جهاد دانشگاهی، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه صنعتی امیرکبیر و مجتمع بصیرت در شهرستان بندرعباس، دانشگاه آزاد اسلامی در بندرلنگه، دانشگاه آزاد اسلامی در قشم و دانشگاه آزاد اسلامی در میناب نیز به‌عنوان حوزه‌های برگزاری ششمین آزمون فراگیر دستگاه‌های اجرایی استان هرمزگان انتخاب‌شده‌اند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه درمجموع 4 هزار و 841 نفر در این آزمون شرکت می‌کنند، عنوان کرد: از این تعداد یک هزار و 876 نفر زن و 2 هزار و 965 نفر مرد هستند که مراکز آزمونی شهرستان بندرعباس با 3 هزار و 470 داوطلب بیشترین میزان مشارکت را به خود اختصاص داده است.

دادخواه با بیان اینکه باجه‌های رفع نقص از سه‌شنبه 14 اسفندماه آماده پذیرش داوطلبین هستند، اضافه کرد: باجه‌های رفع نقص در دو حوزه مراکز آموزشی کوتاه‌مدت جهاد دانشگاهی در شهرستان بندرعباس و رودان برپا و پاسخگوی سؤالات داوطلبین است.

وی در خصوص حوزه‌های آزمونی ششمین آزمون فراگیر دستگاه‌های اجرایی استان هرمزگان خاطرنشان کرد: شهرستان میناب میزبان داوطلبین شهرستان‌های میناب، سیریک، جاسک، رودان و بشاگرد، شهرستان بندرلنگه میزبان داوطلبین شهرستان‌های بندرلنگه، بستک و پارسیان، شهرستان بندرعباس میزبان داوطلبین بندرعباس، بندرخمیر، حاجی‌آباد، ابوموسی و شهرستان قشم میزبان داوطلبین قشم خواهد بود.

دادخواه در پایان تعداد عوامل اجرایی این آزمون در استان هرمزگان را بالغ‌بر 400 نفر دانست.

کلید واژه ها: آزمون استخدامیجهاد دانشگاهی هرمزگان


نظر شما :