اولین پیش رویداد استارتاپ ویکند حوزه علوم و فنون دریایى و شیلات در بندرعباس برگزارشد

۱۲ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۹:۴۲ کد : ۵۷۲۷ پژوهش و فناوری
نخستین پیش رویداد استارتاپ ویکند هرمزگان با محوریت صنایع و علوم دریایى در دانشگاه هرمزگان برگزار شد.
اولین پیش رویداد استارتاپ ویکند حوزه علوم و فنون دریایى و شیلات در بندرعباس برگزارشد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی هرمزگان، معاون پژوهشى جهاددانشگاهى هرمزگان گفت: هدف از برگزارى این استارتاپ ویکند ایفاى نقش در این حوزه و در حقیقت انجام فعالیت هایى در این زمینه است تا بتوانیم گرایشات و زمینه هارا به سمت شکل گیرى نوآورى ها وکارآفرینى هاهدایت کنیم. 

حمید یاسى پور در جلسه پیش رویداد استارتاپ ویکند هرمزگان عنوان کرد: براساس برنامه اى که تنظیم شد و همکارى خوبى که با شرکت شهرک هاى صنعتى استان هرمزگان شکل گرفت و اولویتى مبنى بر این که فعالیت هاى بخش شیلات، علوم و فنون دریایى در استان در اولویت است، به وجود آمد.

وى با بیان این که تاکنون در این حوزه چندین جلسه برگزارشده است، ادامه داد: این جلسه مختص دانشجویان فعال دانشگاه هرمزگان است تا بتوانیم به فراخور آن رویدادهارا ادامه دهیم و فعالیت ها را گسترش و توسعه دهیم و همچنین شبکه سازى هایى انجام بگیرد.

یاسى پور با بیان این که در این زمینه هرچقدر که کار انجام بگیرد، بازهم کم است، افزود: اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلى و دانشجویان دانشکده علوم فنون دریایى در این زمینه ها هرچقدر که فعالیت کنند و شبکه هاى مختلف را تشکیل دهندبازهم کن است.

معاون پژوهشى جهاددانشگاهى هرمزگان با بیان این که مشکلاتى که در کشور وجود دارد، همگى ریشه در این موضوع دارند که مزیت ها و فرصت هارا نمى شناسیم، اظهار کرد: هنوز نمى دانیم چگونه با شبکه سازى مى توانیم دست به دست هم دهیم و در کنار هم باشیم و با وجود مسائل و مشکلات مملکت جلو برویم.

یاسى پور تصریح کرد: افراد براى ایجاد کسب و کارو نواورى به ایجاد شبکه با مجموعه هاى مختلف نیازدارند. وى بین کرد: این رویدادهافرصت بسیار خوبى براى ایجاد شبکه و نیز ایجاد ارتباط و نشان دادن ایده ها است.

معاون پژوهشى جهاددانشگاهى هرمزگان با اشاره به این که تلاش ما این است که همه حاضرین در این جلسه با یکدیگر آشنا شوند، ادامه داد: البته تجربه نشان مى دهد این که صرفا به مدت سه روز پایان هفته در کنار هم بوده و یکسرى آموزش ها و برنامه هایى هرچند مفید بیان شود ، کافى نخواهد بود.

وى با اشاره به این که زمانى خروجى این برنامه مناسب خواهد بود که همکارى و کمک رسانى و برگزارى پیش رویدادها انجام بگیرد، تصریح کرد: در این صورت است که مى توانیم با گذشت زمان افکارو ایده هاى خود را صیقل دهیم و در نتیجه موفقیت خود را تضمین کنیم.

یاسى پور با بیان این که در این راستا این پیش رویداد هارا برگزار مى کنیم، افزود: علاوه بر این جلسه، جلسه دیگرى نیز طى چند روز آینده برگزار خواهد شد و ایده شویى با این مقدمه خواهیم داشت که خروجى آن از این پیش رویدادمى تواند شکل بگیرد.

معاون پژوهشى جهاددانشگاه هرمزگان درخصوص هدف از برگزارى این پیش رویداد بیان کرد: در این جلسه به دنبال این موضوع بوده ایم که حاضرین با شکل کار آشنا و انگیزه لازم براى آنان ایجاد شود.

یاسى پور اظهارکرد: پس از آشنایى حضار با یکدیگر و نیز شناخت دغدغه ها و معضلات موجود در این جلسه، جلسه آینده ایده هایى براى رفع این مشکلات با کمک اساتید و دانشجویان بیان خواهدشد.

وى با بیان این که هرکارى که شروع مى شود، مشکلات و کمبودهایى را در بردارد، ادامه داد: با همفکرى و کمک حاضرین و شرکت کنندگان مى توان کار را در هر مرحله به شکل بهترى پیش برد.

معاون پژوهشى جهاد دانشگاهى افزود: مجموعه جهاددانشگاهى با دارا بودن مرکز رشد و مأموریت هایى که در حوزه توسعه نوآورى ها و خلاقیت ها و نیز کارآفرینى ها در حوزه هاى مختلف در استان به عهده گرفته است به دنبال آن است که براى شکل گیرى اکوسیستم هایى که باید به صورت تخصصى دنبال شود. این اکوسیستم ها که تا کنون بیشتر به شکل عمومى بوده است.

وى درپایان گفت: مجموعه جهاددانشگاهى آمادگى این را دارد که از هرنوع ایده اى در این استارتاپ یا فراتر از آن همکارى کند.

در ادامه هادى اسدى، با بیان این که با توجه به شرایط کنونى کشور، هرروز خسته تر و بى انگیزه تر مى شویم، ادامه داد: درفضایى درحال زندگى کردن هستیم که رشته هاى تحصیلى از بین رفته و مشاغل میان رشته اى بیشتر شده اند. 

این مشاورکسب و کارهاى نو پس از معرفى چند نمونه کتاب براى بالارفتن انگیزه افراد، براى سنجش هوش کارى و کارافرینى انان سوالاتى را پرسیده و توضیحات دیگرى را بیان کرد.

در ادامه معاون ابزى پرورى شیلات هرمزگان از معضلات و مشکلات حوزه شیلات، تکثیر و پرورش ماهى و میگو را برشمرد و نیز مدیرعامل شرکت هرمزدام نیز از سایر مشکلات ازجمله بازاریابى ضعیف این حوزه سخن گفت.

گفتنی است، جلسه بعدى این پیش رویداد ۱۴اسفند ساعت ۱۲الى ۱۴ در محل دانشکده علوم و فنون دریایى دانشگاه هرمزگان برگزار خواهدشد؛ لازم به ذکر است افراد مى توانند ایده هاى خود را در زمینه شیلات، معضلات زیستى دریا، تکثیر و پرورش میگو و ماهى به آدرس (Hormozganstartup@gmail.com) ارسال کنند.

 

کلید واژه ها: اولین پیش رویداد استارتاپ ویکند حوزه علوم و فنون دریایى و شیلات در بندرعباس برگزارشد


نظر شما :