تاکید بر مهارت افزایی با توسعه ارتباط بین صنعت و جهاد دانشگاهی

۱۷ آذر ۱۳۹۷ | ۱۰:۴۲ کد : ۳۷۳۷ پژوهش و فناوری آموزشی
در دیدار رئیس جهاد دانشگاهی هرمزگان و مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس بر افزایش سطح همکاری ها در راستای تعاملات دو سازمان تاکید شد.
تاکید بر مهارت افزایی با توسعه ارتباط بین  صنعت و جهاد دانشگاهی

 

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد هرمزگان؛ در این دیدار که سید محمد میر حسینی رییس علمی کاربردی جهاد دانشگاهی، محمد دلپسند معاون فرهنگی و سیما استقلال معاون آموزش حضور داشتند؛ رییس جهاد دانشگاهی با تشکر از تعاملات آموزشی، پژوهشی و حمایتهای علمی شرکت پالایش نفت بندرعباس، به برنامه و اقدامات این واحد دانشگاهی به ویژه در زمینه صنایع نفت و گاز اشاره کرد.

دکتر دادخواه با اشاره به این که این واحد با توجه به توانمندی های خود برنامه های مناسبی را برای مشارکت بیشتر با صنایع استان فراهم کرده است، افزود: این برنامه ها در حوزه های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و مسئولیتهای اجتماعی برنامه ریزی شده است.

وی با تاکید بر نقش آموزش در افزایش مهارت تصریح کرد: در حوزه آموزش، احصای شایستگی های شغلی، آموزش بدو استخدام کارکنان در صنایع ، برگزاری دوره های تخصصی و HSE و دوره های آموزشی بین المللی از جمله ظرفیتهای جهاد دانشگاهی هرمزگان  است.

رئیس جهاد دانشگاهی هرمزگان گفت: با توجه به فعالیتهای پژوهشی انجام شده، این نهاد فرهنگی آموزشی موفقیتهای چشمگیری در امر طراحی و ساخت سامانه های تولید آب از رطوبت هوا داشته که با حمایت مراکز و سازمانهای حامی می تواند در زمینه بهینه سازی مصرف انرژی موثر باشد.

دکتر دادخواه افزود: همچنین جهاد دانشگاهی هرمزگان برای اجرای فعالیتهای پژوهشی در زمینه های مدیریت دانش، آینده پژوهی و مدیریت استراتژیک نیز آماده همکاری با صنایع است.    

همچنین در این دیدار  مدیر عملیات، رئیس پژوهش و فناوری، مدیر انرژی و رئیس آموزش و تجهیز نیروی انسانی پالایشگاه نیز حضور داشتند، مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس به تشریح شرایط کاری در پالایشگاه و نقش مهارت و تخصص در راهبری صحیح و اجرای کار با کیفیت مناسب اشاره کرد.

مهندس نامور در این دیدار با اشاره به توانمندی های جهاد دانشگاهی گفت: با استفاده از پتانسیل های موجود در جهاددانشگاهی می توان در زمینه های آموزشی و مهارت آموزی، پژوهشی، فرهنگسازی، نظر سنجی های کارکنان، مدیریت دانش و  همیاری و مشارکت، تعاملات مشترک بیش از پیش داشت.

مدیر عامل شرکت پالایش نفت بندرعباس در ادامه با اشاره به اقدامات شرکت پالایش نفت بندرعباس در حوزه مسئولیتهای اجتماعی افزود: با توجه به اهمیت این حوزه، این شرکت با توجه به نیاز های استان برنامه های ویژه ای را اجرا کرده است که بخشی از آن در رابطه با توسعه آموزش عالی در استان و فراهم سازی زیرساختهای مناسب در راستای افزایش تعاملات صنعت و دانشگاه است. 

کلید واژه ها: جهاد دانشگاهیپالایشگاه


نظر شما :