انعقاد تفاهم نامه همکاری بین اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان و جهاد دانشگاهی استان

۰۲ مهر ۱۳۹۸ | ۱۳:۱۰ کد : ۱۱۶۰۳ پژوهش و فناوری عمومی
مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان گفت: در راستای توسعه تعاملات پژوهشی، اشتغال و فرهنگی و آموزشی و به منظور بهره مندی از ظرفیتها و امکانات موجود، اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان و جهاد دانشگاهی استان تفاهم نامه همکاری منعقد کردند.
انعقاد تفاهم نامه همکاری بین اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان و جهاد دانشگاهی استان

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی هرمزگان؛ هادی ابراهیمی در مراسم انعقاد تفاهم نامه بر الگوی توسعه مشاغل خانگی در استان تاکید کرد و گفت: بر اساس ظرفیت پایگاههای بسیج می توان مشاغل خانگی را در محله های شهر بندرعباس که بافت فرهنگی قدیمی دارند، ساماندهی و زنجیره تولید را از مرحله طراحی تا تامین و فروش با تشکیل تعاونی ها، تکمیل کرد.

وی افزود: استفاده از ظرفیت های جهاد دانشگاهی در بخش های مختلف در طرح الگوی توسعه مشاغل خانگی استان در نظر گرفته شده و در این زمینه آماده همکاری هستیم.

ابراهیمی با اشاره به اینکه بازار کار در بعد عرضه و تقاضا دچار آشفتگی است و در این مورد نیاز به ارایه مدل و سپس ساماندهی وجود دارد، ابراز کرد: جهاد دانشگاهی استان با ارایه یک مدل و طراحی الگو  می تواند این اداره را در راه اندازی سامانه برای ساماندهی بازار کار و جذب نیرو کمک کند.

وی بر ساماندهی شرکتهای پیمانکاری و تقویت پیمانکاران بومی در استان نیز تاکید و اضافه کرد: با ارایه یک الگو باید پیمانکاران را ملزم به جذب نیروهای بومی و ماندگار کرد و این امر نیاز به یک  دستورالعمل دارد که نیازمند همکاری با جهاد دانشگاهی در این زمینه نیز هستیم.

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان همچنین از "محله کارآفرینی – شهروند کارآفرینی" بعنوان یک طرح که می تواند از بافت داخلی در جهت تقویت اقتصاد خانوارها استفاده کرد، نام برد و خواستار همکاری جهاد دانشگاهی با این اداره در این زمینه نیز شد.

جهاددانشگاهی در حوزه کارآفرینی نقش مهمی داشته است

در ادامه رئیس جهاد دانشگاهی استان نیز با اشاره به اینکه یکی از دغدغه های جهاد دانشگاهی بحث کارآفرینی است، گفت: این دانشگاه تاکنون دوره ها و استارتاپ هایی در حوزه اشتغال و کارآفرینی ایجاد کرده و با استفاده از توانمندی، ظرفیت و امکانات خود می تواند در حوزه کارآفرینی نقش مهمی داشته باشد.

سهیل دادخواه ادامه داد: برگزاری رویدادهای کارآفرینی، برگزاری تورهای آموزشی ترویجی کارآفرینی و نوآوری، برگزاری نشست های مشترک بین کارآفرینان و استارتاپ ها و ... از جمله اهداف این تفاهم نامه است.

وی تصریح کرد: بهره مندی از امکانات، توانمندی های علمی و تخصصی برای ارتقای سطح دانش و تخصص نیروی انسانی شاغل در بخشهای مختلف بر اساس نیاز از موضوعات این تفاهم نامه است.       

دادخواه بیان کرد: از جمله محورهای این تفاهم نامه همکاری در تامین و استفاده از فضاهای آموزشی مورد نیاز برای برگزاری دوره های آموزشی و سمینارها، برنامه ریزی و اجرای پروژه ها و طرح های آموزشی پژوهشی مشترک در زمینه تعاون، برگزاری دوره های آموزش ایمنی و بهداشت کار در جهت ارتقای سطح دانش ایمنی کارفرمایان و کارگران، نیازسنجی و تعریف دوره های آموزشی، طرحهای افکارسنجی و نظرسنجی، حمایت از پایان نامه های دانشجویی، شناسایی فرصتهای مشاغل کوچک و انجام طرحهای مطالعاتی و تحقیقاتی مورد نیاز است.

قابل ذکر است این تفاهم نامه در 7 ماده  به مدت 3 سال بین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان وجهاد دانشگاهی استان منعقد شد.

    

کلید واژه ها: اداره کارورفاه اجتماعجهاددانشگاهیهرمزگان


نظر شما :