معاون آموزش و کارآفرینی جهاد دانشگاهی هرمزگان خبر داد:

اجرای طرح توانمندسازی کارکنان کمیته امداد هرمزگان

۳۱ شهریور ۱۴۰۱ | ۰۹:۲۴ کد : ۴۹۲۶۷ آموزشی
معاون آموزش و کارآفرینی جهاد دانشگاهی هرمزگان از اجرای طرح توانمندسازی مدیران، کارشناسان کمیته امداد امام خمینی(ره) استان توسط جهاد دانشگاهی هرمزگان خبر داد.
اجرای طرح توانمندسازی کارکنان کمیته امداد هرمزگان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان هرمزگان، حمید یاسی‌پور طهرانی، در این خصوص اظهار کرد: طرح توانمندسازی مدیران و کارشناسان کمیته امداد امام خمینی(ره) استان هرمزگان با هدف توسعه منابع انسانی و تأمین مربیان دوره‌ها و طرح‌های اشتغال و کارآفرینی، وحدت رویه در برخورد با مددجویان و ارائه مشاوره‌ها و حمایت‌های هماهنگ از طریق اجرای برنامه‌های یکسان و هم‌راستا و ارتقای مهارت‌های شناختی و بهینه‌سازی خدمات مشاوره کسب کار و اشتغال به مدد جویان توسط جهاد دانشگاهی هرمزگان برگزار شد.
وی با اشاره به سرفصل‌های این طرح آموزشی، عنوان کرد: دوره آشنایی با فرصت‌های نوین در کسب و کارهای جدید از جمله سرفصل‌های این طرح بود که هدف از ارائه این دوره برای شرکت‌کنندگان، آشنایی با اقتصاد دانش‌بنیان و فن‌آوری‌های نوظهور، نحوه استفاده از ظرفیت‌ها و طرح‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق، افزایش توانمندی‌های فناوری و نوآوری در بین مددجویان و آشنایی با نحوه ثبت و تجاری‌سازی ایده‌ها و طرح‌های خلاقانه مرتبط با اشتغال بوده است.
یاسی پور اضافه کرد: از جمله دیگر سرفصل‌های این طرح می‌توان به فریلنسری اشاره کرد که در این دوره‌ آموزشی فراگیران با اصول فریلنسینگ موفق آشنا شده و آموزش دیده‌اند که چطور به عنوان یک فریلنسر، برنامه‌ریزی شغلی و زمان‌بندی حرفه‌ای داشته باشند.
وی با اشاره به نیازسنجی آموزشی مبتنی بر مهارت، بیان کرد: هدف از ارائه این دوره آشنایی شرکت‌کنندگان با نیازسنجی مشاغل و فرصت‌های شغلی مددجویان و خانواده‌های محرومین مورد حمایت کمیته امداد امام(ره) است. مهم‌ترین فعالیت در انجام نیازسنجی آموزشی، تعیین مدل نیازسنجی است.
معاون آموزش و کارآفرینی جهاد دانشگاهی تصریح کرد: گزارش‌نویسی از دیگر سرفصل‌های این طرح آموزشی است که هدف از برگزاری این دوره آشنایی مدیران و کارشناسان با انواع گزارش‌نویسی، شیوه‌های مستندسازی اقدامات، پروژه‌های اقتصادی، فعالیت‌ها، برنامه‌ها، اصول اخلاقی و روش‌های جدید نگارش متون علمی است.
یاسی پور سرفصل مشاوره و هدایت شغلی را از دیگر مباحث این طرح دانست و عنوان کرد: با توجه به اینکه هدایت شغلی یکی از اهداف کاربردی کمیته امداد در زمینه‌سازی اشتغال پایدار برای مددجویان محسوب می‌شود و نظر به اینکه اهمیت انتخاب شغل آینده و شناخت مهارت‌های لازم برای ورود موفق به یک شغل و حرفه‌ بر کسی پوشیده نیست؛ هدف این دوره، تربیت افرادی بوده است کـه بـه عنـوان کارشـناس مـشاوره و هدایت شغلی کمیته امداد بتوانـد بـا تـدارک اطلاعـات لازم اقتصادی، آموزشی و فرهنگی از عهده خدمات ارزیابی توانایی‌ها و محـدودیت‌های مراجعین برآمده و آنان را در اتخاذ تصمیم مناسب به منظور انتخاب دوره آموزشـی و مسیر صحیح شغلی متناسب با استعداد، علاقه، رغبت و شخصیت آنان یاری رسانند.
وی مدیریت کسب و کار را از دیگر سرفصل‌های این طرح خواند و خاطرنشان کرد: به طور کلی می‌توان گفت که مدیریت کسب‌وکار یا مدیریت راهبردی در کسب‌وکار، شامل کلیه مهارت‌های لازم و کاربردی در حوزه مدیریت، برای حل مسئله‌ها و برطرف کردن چالش‌های پیشرو بوده و افق دید وسیعی را جهت روشنایی راه آینده به فراگیران آن نشان می‌دهد. هدف از اجرای دوره ارتقای دانش و مهارت شرکت‌کنندگان در زمینه مدیریت و راهبری کسب و کارهای کوچک و نوپا و معرفی روش¬های راهنمایی و مشاوره کسب و کار به مدیران کسب و کارهای کوچک و نوپا بوده است.

 

کلید واژه ها: طرح سرفصل طرح دوره دوره آشنایی کسب کسب کار کسب کارهای هدف شغلی هدایت شغلی


نظر شما :