رییس جهاددانشگاهی استان هرمزگان:

جهاددانشگاهی هرمزگان آماده ارائه خدمت به جامعه هدف بهزیستی استان است

رییس جهاددانشگاهی استان هرمزگان گفت: مجموعه ی جهاددانشگاهی استان هرمزگان آماده هرگونه همکاری با بهزیستی استان در جهت خدمت به مردم استان و به خصوص مددجویان بهزیستی است که اشتراک ظرفیت جهاددانشگاهی و بهزیستی استان در نهایت به نفع بهره مندان مجموعه بهزیستی از جمله  مددجویان و گروه های هدف بهزیستی است که امیدواریم این تعاملات منجر به نتیجه مطلوب در هرمزگان شود.
جهاددانشگاهی هرمزگان آماده ارائه خدمت به جامعه هدف بهزیستی استان است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان هرمزگان، محمد دل پسند در دیدار با مدیرکل بهزیستی استان هرمزگان،  با اشاره به تفاهم نامه ‌ای که از سوی جهاد دانشگاهی کشور و سازمان بهزیستی منعقد شده است، افزود: جهاد دانشگاهی می‌تواند به کاهش مشکلات بهزیستی، توانمندسازی جامعه هدف بهزیستی و کاهش آسیب‌های اجتماعی در استان هرمزگان کمک کند.

وی با اشاره به همکاری های صورت گرفته توسط جهاددانشگاهی استان و بهزیستی هرمزگان گفت: همکاری بسیار خوبی طی یک دهه گذشته میان  جهاد دانشگاهی و بهزیستی استان وجود دارد که امیدواریم تداوم داشته باشد تا خدمت ‌رسانی این دو دستگاه بیشتر شود.

دل پسند با بیان اینکه جهاددانشگاهی استان هرمزگان می تواند در تدوین نقش راه و سند توانمند سازی افراد تحت پوشش بهزیستی استان با این اداره همکاری لازم را انجام دهد افزود: این واحد در حوزه پژوهش تجربه ای در تدوین اسناد بالا دستی دارد که سند ارتقاء جایگاه زنان استان هرمزگان از جمله این اسناد است.

وی با اشاره به اجرای  طرح ملی توسعه مشاغل خانگی توسط جهاد دانشگاهی در استان هرمزگان، گفت: جهاددانشگاهی استان هرمزگان تجربه گران قیمتی در خصوص مشاغل خانگی دارد و توانسته اند دو هزار نفر را توانمند و متصل بازار کار کنند که می توان این تجارب را نیز در اختیار بهزیستی قرار داد .

دل پسند خاطر نشان کرد: طرح توسعه مشاغل خانگی با تفاهمنامه‌ای میان اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان کارفرما و جهاددانشگاهی به‌عنوان مجری منعقد شد و اکنون جهاد دانشگاهی استان با همه ظرفیت‌های خود ضمن شناسایی قابلیت‌ها و ظرفیت‌های استان، با آموزش صاحبان مشاغل خانگی گامی مهم در اجرای این طرح برداشته است .

وی  تاکید کرد: می توان در این خصوص در مباحث آموزش، اتصال به بازار، برندسازی و شبکه‌سازی به مددجویان و افراد تحت پوشش بهزیستی خدمات مشاوره‌ای و آموزشی ارائه کرد.

رییس جهاددانشگاهی استان هرمزگان به حوزه آموزش های کوتاه مدت و آموزش عالی جهاددانشگاهی استان هرمزگان اشاره کرد و گفت: این واحد می تواند در دو حوزه آموزش های عالی و کوتاه مدت مورد نیاز کارکنان و مددجویان بهزیستی نقش آفرینی کنید.

وی تاکید کرد: این واحد علمی در استان آمادگی لازم جهت ارائه بسته های تشویقی به استعدادهای درخشان مددجویان بهزیستی و افراد زیر پوشش این اداره کل در حوزه آموزش های عالی و کوتاه مدت است.

کلید واژه ها: استان جهاددانشگاهی استان بهزیستی استان استان هرمزگان بهزیستی هرمزگان جهاددانشگاهی استان هرمزگان جهاددانشگاهی آموزش حوزه آموزش


نظر شما :