دیدار رییس جهاددانشگاهی با سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم

دکتر حمیدرضا طیبی، رییس جهاد دانشگاهی کشور با افشار فتح الهی سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم جزیره قشم دیدار و گفتکو کرد.
دیدار رییس جهاددانشگاهی با سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان هرمزگان، دکتر حمیدرضا طیبی، رییس جهاد دانشگاهی کشور در این دیدار با  با تشریح فعالیت‌ها و دستاوردهای علمی این نهاد انقلابی دانشگاهی از جمله ایجاد مراکز علمی در تهران و مراکز استان‌ها به خالی بودن جای یک مرکز بین المللی علمی در میان فعالیت های این نهاد اشاره کرد و گفت: جزیره قشم موقعیت منحربفردی در این خصوص دارد که اگر سرمایه گذاری انجام شود ما آماده تاسیس این مرکز در قشم هستیم.

افشار فتح الهی سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم جزیره قشم نیز در این دیدار با تشریح ظرفیت های طبیعی، فرهنگی، اجتماعی و تاریخی جزیره قشم افزود: جهاد دانشگاهی با توجه به این ظرفیت ها می تواند در حوزه های مختلف توسعه این جزیره به ما کمک کند.

وی با اشاره به هدف گذاری توسعه چهارساله جزیره قشم بر مبنای بیانیه گام دوم انقلاب از سوی مقام معظم رهبری که استفاده موثر از سواحل جنوبی و اقتصاد دریا محور را مورد تاکید قرار داده است، تصریح کرد: متاسفانه در گذشته فعالیت هایی در این جزیره به نام توسعه صورت گرفته که کاملا غیراقتصادی، غیرعلمی و آسیب زا برای طبیعت از جمله در عرصه پرورش میگو و ماهی بوده است که نیاز است جهاد دانشگاهی با ایجاد مجتمع‌های علمی و بر پایه تکنولوژی روز و همچنین در قالب مشاغل خانگی در این عرصه ورود کند.

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم جزیره قشم را دروازه ورود دانش جدید از دنیا به ایران خواند و گفت: ما برای ایجاد مجموعه های علمی مشترک بین المللی و اتصال به دانشگاه های بزرگ دنیا درحال عقد تفاهم نامه با دانشگاه های تهران و شریف هستیم و آمادگی داریم که با جهاد دانشگاهی هم در این خصوص تفاهم نامه امضاء کنیم.

به گفته فتح الهی یک مرکز علمی خاص جهاد دانشگاهی را می توان برای برقراری ارتباط با دنیا در جزیره قشم تاسیس کرد و سازمان منطقه آزاد قشم آماده برداشتن گام های عملی برای اجرای این طرح های بزرگ علمی در جزیره است.

در ادامه محمد دل پسند، رییس جهاد دانشگاهی استان هرمزگان با اشاره به انجام نشدن تفاهم نامه قبلی از آمادگی جهاد دانشگاهی برای رساندن میانگین تولید میگو در قشم به استانداردهای جهانی به شرط ارائه زمین، صدور مجوز و اعمال حاکمیت از سوی سازمان منطقه آزاد قشم شد.

کلید واژه ها: قشم جزیره قشم آزاد قشم سازمان منطقه آزاد قشم منطقه آزاد قشم جزیره دانشگاهی جهاد دانشگاهی علمی جهاد


نظر شما :