بازدید سرپرست جهاد دانشگاهی استان هرمزگان از اَبَر پروژه انتقال آب از خلیج فارس

۰۳ خرداد ۱۴۰۰ | ۰۸:۲۷ کد : ۳۱۱۵۲ تاپ خبر عمومی
سرپرست جهاد دانشگاهی استان هرمزگان از اَبَر پروژه انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی ایران بازدید و در حاشیه این بازدید با بهمن غلامپور مدیر سایت آب شیرین کن ساقی کوثر دیدار کرد.
بازدید سرپرست جهاد دانشگاهی استان هرمزگان از اَبَر پروژه انتقال آب از خلیج فارس

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان هرمزگان، طی این دیدار محمد دلپسند با بهمن غلامپور مدیر سایت آبشیرین کن ساقی کوثر در خصوص زمینه های توسعه همکاری و فعالیت در حوزه های آموزشی، پژوهشی و فن آوری مرتبط با توسعه آب شیرین کن بحث و گفتگو کرد.

گقتنی است؛ این مجتمع، در حال حاضر بزرگترین تأسیسات نمک‌زدایی کشور است که در شهرک صنعتی خلیج‌فارس در غرب بندرعباس احداث شده است. سرمایه‌گذاری‌های ریالی و ارزی انجام شده در این طرح به ترتیب ۷,۰۰۰ میلیارد ریال و ۹۲ میلیون یورو است که از این مبلغ، ۸۴ میلیون یورو از محل منابع ارزی صندوق توسعه ملی با عاملیت یکی از بانک‌های کشور، تأمین شد. عملیات اجرایی این طرح در پاییز ۱۳۹۶ آغاز شد و در پاییز ۱۳۹۹ به راه‌اندازی اولیه رسیده است.

احجام بزرگ کارهای انجام شده، از جمله ۳۷۵ هزار متر مکعب خاک‌برداری، ۳۴ هزار متر مکعب بتن ریزی، ۵ هزار تن آرماتوربندی، ۸۰ هزار مترمربع قالب بندی، ۱۰ هزار تن تجهیزات و متریال، بیش از ۱۱۰ کیلومتر کابل‌کشی و ۵۰ کیلومتر لوله‌کشی در سایزهای مختلف، نشان‌دهنده وسعت این طرح ملی است.

کلید واژه ها: طرح توسعه ملی متر مکعب پاییز


نظر شما :