برگزاری چهارمین کارگاه منطقه ای فاز دوم طرح منش جوانان

۲۱ فروردین ۱۴۰۰ | ۰۹:۴۶ کد : ۲۹۶۹۳ تجاری سازی فناوری و اشتغال
مدیر اجرایی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در هرمزگان و سرپرست معاونت فنآوری مرکز رشد جهاد دانشگاهی استان،  از برگزاری چهارمین کارگاه منطقه ای فاز دوم طرح "منش جوانان"‌ خبر داد.
برگزاری چهارمین کارگاه منطقه ای فاز دوم طرح منش جوانان

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان هرمزگان ، صدیقه مظفر، سرپرست معاونت فنآوری مرکز رشد جهاد دانشگاهی استان هرمزگان، گفت : امروز شنبه 21 مهر 1400چهارمین کارگاه منطقه ای فاز دوم طرح منش جوانان با میزبانی استان هرمزگان  و تدریس مهران کریمی ، مدیر مرکز نوآوری همراه اول اصفحان در مرکز رشد و نوآوری و شتاب دهی جهاد دانشگاهی برگزار شد.

وی به سرفصل ها این استارتاپ اشاره کرد و گفت: در وبینار مرکز رشد و نوآوری و شتاب دهی جهاد دانشگاهی هرمزگان سعی برآن شد مفاهیمی از قبیل استارت آپ چیست، چگونگی روش های ارزش گذاری استارت آپها ، تفاوت بین ارزیابی استارتاپ و ارزیابی کسب و کار، چه عواملی ارزش یک استارتاپ را تعیین می‌کنند،معرفی کسب کار و استارتاپ ها در ایران و مهم‌ترین روش‌های ارزشگذاری استارتاپ‌ها را بیان کرد.

سرپرست معاونت فنآوری مرکز رشد جهاد دانشگاهی استان هرمزگان یادآور شد: استارت آپ عنوانی است که به یک کسب‌ و‌ کار جدید و نوپا داده می‌شود که هدف از راه اندازی آن پیدا کردن مدل کسب‌ و کار سود ده است. اصولا هیچ تضمینی برای به انجام رسیدن و موفق شدن آن وجود ندارد. استارت ‌آپ به نوعی سرمایه‌گذاری در قالب کارآفرینی است که در طول آن یک موسسه نوپا ایده‌ های نوینی را برای کسب‌ و ‌کار ارائه می‌دهد. در مقاله ی استارت آپ چیست با ما همراه باشید.

مظفر ادامه داد: فردی که استارت آپ را راه‌اندازی می‌کند بنیان‌گذار آن نامیده می شود. این اشخاص عموما تمایل ندارند برای دیگران کار کنند و یقین دارند که می‌توانند با ایده های منحصر به فرد و تلاش‌های بی‌وقفه‌ ی خود دنیا را زیر و رو کنند. این افراد گاه تعدادی از دوستان خود را نیز در این راه شریک می کنند و وظایف سنگینی را در میان خودشان تقسیم می کنند.

مظفر در پایان گفت :در تعریف ساده باید گفت استارتاپ فعالیتی کار آفرینان است که بر پایه فناوری بوده و به سرعت رشدمی کند علا مندان می توانند با دبیر خانه مرگز رشد و شکوفایی جهاد دانشگاهی تماس گرفته وبا عضویت در گروه های اطلاع رسانی عضو شوند و در دورها شرکت کنند.

لازم به ذکر است : فاز چهارم نوآوری طرح منش جوانان با هم کاری  استان های هرمزگان ، لرستان، فارس و ایلام برگزار شد

کلید واژه ها: کار کسب کار استارت استارت آپ هرمزگان استان هرمزگان دانشگاهی استان هرمزگان جهاد دانشگاهی استان هرمزگان استارتاپ دانشگاهی


نظر شما :