با حضور معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی و مسئولان استانی؛

آیین تکریم و معارفه رییس جهاددانشگاهی هرمزگان برگزار شد

۲۹ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۸ کد : ۲۸۲۸۹ تاپ خبر عمومی
 آیین تکریم و معارفه رییس جهاددانشگاهی هرمزگان با حضور معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی، مسئولان استانی با رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.
آیین تکریم و معارفه رییس جهاددانشگاهی هرمزگان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی هرمزگان، رییس سابق جهاددانشگاهی هرمزگان چهارشنبه 29 بهمن‌ماه در آیین تکریم و معارفه رییس جهاددانشگاهی هرمزگان، عنوان کرد: در ۱۷ سال خدمتی که ۷ سال آن در سمت مسئولیت واحد خدمتگزار بوده‌ام، هرچه در توان داشتم انجام دادم که امیدوارم موردقبول واقع شود. قضاوت اصلی عملکرد من با همه‌کسانی است که شاهد آن بوده و هستند.

سهیل دادخواه بیان کرد: در حوزه مالی و پشتیبانی از سال ۹۳ تا ۹۸ حدود ۴ برابر افزایش اعتبار داشته‌ایم. هزینه‌ها نیز برآیند خوبی داشته است. زمین ۴ هزار متری برای ساختمان جدید جهاددانشگاهی خریداری کردیم که هزار متر فاز اول آن حدود ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. از سال ۹۳ تا ۹۸ انقلابی در حوزه بودجه جهاد هرمزگان با کمک همکارانم اتفاق افتاد. در حوزه نیروی انسانی نیز نیروهای مستقیم ما از ۷۳ نفر به ۶۰ نفر رسیده و از طرفی نیز از ۴ نفر نیروی پیمانی در سال ۹۲ به ۱۳ نفر در سال ۹۹ رسیده‌ایم.

رییس سابق جهاددانشگاهی هرمزگان تصریح کرد: در حوزه معاونت پژوهشی که تمرکز اصلی ما بر روی آن بوده، اتفاقات مثبتی افتاده است. هدف اصلی من این بود که جهاددانشگاهی هرمزگان به‌عنوان یک‌نهاد پژوهشی در استان شناخته شود که خوشبختانه امروز این اتفاق افتاده است. این بخش در جشنواره‌های مختلف استانی و ملی رتبه‌های خوبی را کسب کرده است. در مرکز علمی کاربردی با روند نزولی جذب دانشجو مواجه شدیم که طبیعی است اما سعی کردیم جایگاه خود را تثبیت کنیم و امروز در کشور رتبه ۵ راداریم و در استان از مراکز برتر دانشگاه علمی کاربردی هستیم. در آموزش کوتاه‌مدت، تعداد فراگیران ما از ۵ هزار نفر به ۱۶ هزار نفر رسیده است. ما در سال ۹۹ وارد حوزه‌های مختلفی چون پزشکی، سلامت، دریانوردی و بنادر شدیم.

دادخواه خاطرنشان کرد: سیاست ما در حوزه فرهنگی جهاددانشگاهی، افزایش مشارکت بوده است. یکی از کارهای مشارکتی ما اجرای مناظرات دانشجویی بود که بازتاب خوبی در استان داشت. خدمات فرهنگی بسیاری را به‌کل دانشجوهای استان ارائه می‌دهیم و رؤسای دانشگاه‌ها نیز همیشه همراه ما بوده‌اند. سردبیران، خبرنگاران و عکاسان ما در خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا، همواره از خبرنگاران برتر استان بوده و در جشنواره‌های استانی و ملی حائز رتبه‌های برتر شده‌اند. این خبرگزاری‌ها در سال‌های اخیر پیشرفت چشمگیری را نسبت به گذشته داشته و امروز در حوزه‌های خود در استان هرمزگان حرف اول را می‌زنند.

یکی از مهم‌ترین برنامه‌های پیش روی تدوین سند توسعه واحد است

سرپرست جدید جهاددانشگاهی هرمزگان نیز در این مراسم، اظهار کرد: از محبت و اعتماد دکتر طیبی، رییس جهاددانشگاهی تشکر می‌کنم و امیدوارم در پایان دوره خدمتم روسفید باشم. وظیفه خود می‌دانم که از جهادگران عرصه سلامت که خط مقدم مقابله با ویروس منحوس کرونا هستند، یاد کنم. جمعی که باید برای تشکر از مدیری خدوم، بسیار پرشور باشد به دلیل رعایت شرایط بهداشتی در سکوت و غربت برگزار می‌شود که امیدوارم به این واسطه، سهم خود را در ایفای مسئولیت‌های اجتماعی ادا کرده باشیم.

محمد دلپسند افزود: شرایط پذیرش مسئولیت در برهه فعلی که برهه تغییر دولت‌هاست، شرایط خاصی دارد. تغییر دولت در کشور ما معمولاً به تغییر سیاست‌های کلان و درنهایت تغییر مدیران در استان‌ها منجر می‌شود. طبیعی است که در چنین چالشی با آگاهی از این برهه، مسئولیت پذیرفته و آمده‌ام تا در حد توان مأموریت خود را انجام دهم. این برهه به سال پایانی برنامه ششم توسعه برخورد کرده و مجموعه جهاد در حال پیش‌نویس برنامه هفتم توسعه خود نیز هست و این تلاقی کارکرد ویژه‌ای را می‌طلبد. ما در واحد هرمزگان باید استراتژی شتاب و احتیاط را توأمان در پیش بگیریم که نیاز به کمک مدیران کشوری و استانی دارد. پیک‌های متوالی کرونایی شرایط کشور و استان را در وضعیت خاص‌تری قرار داده است.

سرپرست جدید جهاددانشگاهی هرمزگان بیان کرد: در چنین فضایی با همفکری رییس سابق جهاد هرمزگان و مسئولین در رأس به لزوم تدوین سند توسعه واحد رسیدیم و یکی از مهم‌ترین برنامه‌های پیش روی من تدوین این سند مهم است. خوشبختانه مسئولین ارشد استانی، رؤسای دانشگاه‌ها و نمایندگان مجلس در استان در کنار ما هستند و اعتقاددارم باانگیزه و اراده‌ای که در همکارانم وجود دارد، این مسیر پرپیچ‌وخم را پشت سر می‌گذاریم.

دلپسند در پایان تصریح کرد: ما بر این اصل استواریم که برنامه‌ها و مدل توسعه واحد هرمزگان مبتنی بر اقتصاد دریا محور باشد و در این راستا باید بتوانیم خدمات آموزشی و فرهنگی این حوزه را به نحو شایسته‌ای به استان ارائه دهیم و اگر راهی را جز این پیش بگیریم، خطا رفته‌ایم.

 در پایان این مراسم از زحمات دکتر سهیل دادخواه تقدیر و دکتر محمد دلپسند به‌عنوان سرپرست جدید جهاددانشگاهی واحد هرمزگان معرفی شد.

کلید واژه ها: هرمزگان جهاددانشگاهی هرمزگان رییس جهاددانشگاهی هرمزگان واحد هرمزگان جهاددانشگاهی رییس جهاددانشگاهی سرپرست جهاددانشگاهی استان سال حوزه


نظر شما :