برگزاری دوره مجازی دانشجو - معلم قرآن کریم در هرمزگان

۲۶ آذر ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۲ کد : ۲۵۸۳۳ فرهنگی
سرپرست جهاد دانشگاهی هرمزگان از برگزاری دوره مجازی دانشجو - معلم قرآن کریم در سامانه معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی خبر داد.
برگزاری دوره مجازی دانشجو - معلم قرآن کریم در هرمزگان

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی هرمزگان، محمد دلپسند، سرپرست این واحد، اظهار کرد: معاونت توسعه و ترویج سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور با اعتقاد به ضرورت افزایش فرهنگ قرآن آموزی در بین دانشجویان سراسر کشور و در راستای توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی دوره دانشجو معلم قرآن کریم را زیر نظر سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور برگزار می‌کند.

وی افزود: این طرح در راستای اجرای طرح‌های هماهنگ قرآنی سال ۹۹، در استان هرمزگان هم‌زمان با ۱۴ استان دیگر شامل آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، بوشهر، زنجان، سمنان، قزوین، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران و یزد اجرا می‌شود.

سرپرست جهاد دانشگاهی هرمزگان تصریح کرد: از جمله اهداف اجرای این طرح می‌توان به تربیت مربی آموزش قرآن کریم، گسترش و توسعه معرفت و فرهنگ قرآنی میان دانشجویان، شناسایی استعدادهای بالقوه قرآنی دانشجویان در سطح کشور، استفاده از روحیه پویا و شاداب جوانان دانشجو برای انتشار فرهنگ قرآنی در کشور و تحقق اهداف منشور توسعه فرهنگ قرآنی به‌عنوان بالاترین سند فعالیت‌های قرآنی کشور اشاره کرد.

دلپسند با اشاره به اینکه آشنایی با مهارت‌های تدریس، احکام قرآن و عترت و مفاهیم و واژه‌های قرآنی از جمله اهداف جزئی این دوره است، افزود: در پایان این دوره دانشجو باید بتواند کلاس درس را مدیریت کند، راهبردهای تدریس را در کلاس درس بکار بندد و آموزه‌ها و احکام موجود در آیات قرآن را تشخیص دهد و از همه مهم‌تر بتواند اخلاق قرآنی را در حین تدریس و کلاس‌داری خود به کار بندد.

وی با بیان اینکه محتوای آموزشی دوره، روش و فنون تدریس پیشرفته، انگیزش و راهبردهای تدریس، آموزش مفاهیم، قرآن و زندگی و آشنایی با علوم قرآن است، عنوان کرد: دانشجویان علاقه‌مند به حوزه آموزش قرآن به مدت ۸۰ ساعت در سامانه معاونت آموزشی جهاد (امجد) با حضور اساتید برجسته کشوری، دوره را می‌گذرانند و در پایان در صورت دریافت حد نصاب نمره، گواهی‌نامه پایان دوره از طرف سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور برایشان صادر خواهد شد.

سرپرست جهاد دانشگاهی هرمزگان افزود: کلیه دانشجویان علاقه‌مند، ترجیحاً دانشجویان ترم اول تا چهارم دوره کارشناسی، ترم اول دوره کارشناسی ارشد و ترم اول دکتری و همچنین رنج سنی ۱۸-۳۵ سال و حداقل مسلط به تجوید مقدماتی قرآن و آشنایی مقدماتی با آموزش مفاهیم قرآن کریم می‌توانند تا ۱۵ دی‌ماه سال جاری با مراجعه به سایت http://daneshjo.isqa.ir نسبت به ثبت‌نام اقدام کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۳۳۶۸۱۰۳۲-۰۷۶ تماس بگیرند.

کلید واژه ها: تربیت معلم قرانی جهاددانشگاهی هرمزگان


نظر شما :