تغییر نگرش دانشگاه به سمت حوزه‌های کاربردی امری ضروری است

۲۱ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۹:۵۰ کد : ۱۶۶۹۸ پژوهش و فناوری تجاری سازی فناوری و اشتغال
رویداد استارت‌آپ ویکند توسط مرکز نوآوری و شکوفایی جهاد دانشگاهی هرمزگان با همکاری اداره کل ورزش و جوانان و مشارکت دانشگاه علمی کاربردی هرمزگان به مدت سه روز برگزار شد.
تغییر نگرش دانشگاه به سمت حوزه‌های کاربردی امری ضروری است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان هرمزگان، حمید یاسی پور گفت رویداد استارتاپ ویکند با محوریت علوم و فنون دریایی، شیلات، گردشگری و صنایع دستی با ارایه 25 ایده برگزار شد.

یاسی پور با اشاره به اینکه در روز اول ایده ها داوری اولیه شدند و 8 تیم جهت شرکت در استارتاپ ویکند راه یافتند بیان کرد:  تیم‌ها پس از شرکت در کارگاه‌های خلق و پرورش ایده، آشنایی با کارِ گروهی، نحوه ایجاد بوم کسب‌و‌کار، اعتبارسنجی، MVP  و ارائه موثر، وارد فاز عملیاتی شدند و توانستند ضمن رسیدن به نتایج مدنظر، به مرکز نوآوری و شکوفایی راه یابند.

وی افزود: به دلیل تغییر و تحولی که در جهان در حوزه علوم و فناوری ایجاد شده است، تغییر نگرش استادان و مسئولان دانشگاه و سوق‌دهی آنان به سمت حوزه‌های کاربردی امری ضروری است.

معاون فناوری مرکز رشد جهاد دانشگاهی هرمزگان یاسی پور ادامه داد: امید است دانشجویان و جوانان حاضر در این رویداد، دیگر دانشجویان وجوانان را نیز برای شرکت در استارت‌آپ‌ها ترغیب و تشویق کنند.

وی بیان کرد: آشنایی با تجاری‌سازی ایده‌های فناورانه در محیط دانشگاه، زمینه‌سازی برای راه‌اندازی شرکت نوپا و حرکت به سمت تولید و ارائه محصولات و خدمات نوآورانه و فناورانه، از مهمترین اهداف این رویداد استارت‌آپ ویکند بود.

در پایان رویداد استارتاپی، 3 ایده برتر با عناوین «دکورچی»، «شکم گردی» و «پرستاریاب» به ترتیب رتبه های اول تا سوم با انتخاب داوران معرفی شدند و جوایز نقدی و  لوح تقدیر دریافت کردند.

کلید واژه ها: استارتاپ ویکند جهاددانشگاهی هرمزگان اداره ورزش و جوانان


نظر شما :