اجرای برنامه های شتابدهی کسب و کارهای فناورانه جوانان در هرمزگان

۱۹ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۹:۴۵ کد : ۱۶۶۵۵ پژوهش و فناوری تجاری سازی فناوری و اشتغال
دومین رویداد استارتاپی با محوریت گردشگری، صنایع دستی، علوم فنون دریایی و شیلات با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان هرمزگان به همت مرکز منش جهاددانشگاهی هرمزگان تحت قالب برنامه شتابدهی کسب و کارهای فناورانه جوانان در محل جهاددانشگاهی هرمزگان برگزارشد.
اجرای برنامه های شتابدهی کسب و کارهای فناورانه جوانان در هرمزگان

 

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی هرمزگان، مدیراجرایی مرکز رشد جهاددانشگاهی هرمزگان در آئین پایانی دومین رویداد استارتاپی شیلات، علوم فنون دریایی، صنایع دستی و گردشگری، بیان کرد: علاقه مندان و ایده پردازان برای ارائه ایده خود در رویداد سه روزه (۵۴ساعت) شرکت می کنند. ایده های منتخب در روزهای بعد کارگاه های آموزشی متفاوتی طی کرده و ایده های پردازش شده خود را برای ارائه در روز اختتامیه در مقابل داوران و سرمایه گذاران آماده می کنند.

صدیقه مظفر عنوان کرد: در این دوره از رویداداستارتاپی، مجموع ۳۴ایده در روز نخست ارائه شد که از این تعداد، ۱۱ایده به کمک رأی مخاطبان وارد مرحله بعد شدند. تمامی ۱۱ ایده  مرتبط با ۴محور گرشگری، صنایع دستی، علوم فنون دریایی و شیلات بودند.

وی افزود: تیم سازی در ادامه رویداد میان ۱۱تیم انجام شد و در روز دوم و سوم ضمن شرکت در کارگاه های در نظرگرفته شده، ایده های خام خود را به ایده هایی قابل اجراتر نسبت به ایده روز افتتاحیه تبدیل کردند.

مظفربیان کرد: در روز آخر سه تیم برگزیده از طرف داوران و سرمایه گذاران انتخاب می شوند که در این دوره از رویداد، تعداد چهارتیم از جانب داوران موفق به کسب رتبه سوم شدند و رتبه دوم و اول هرکدام یک تیم را در برگرفت.

 همچنین مدیرکل ورزش و جوانان استان هرمزگان گفت: یکی از برنامه ها و اهداف اداره کل ورزش و جوانان استان هرمزگان حمایت از ایده های جوانان استان است.

محمودرضا امیاری عنوان کرد: در این رویدادها از تمامی موضوعات از جمله گردشگری، علوم و فنون دریایی و سایر رشته ها حمایت از طرف اداره کل ورزش و جوانان استان صورت می گیرد.

وی افزود: در این راستا تفاهم نامه ای میان اداره کل ورزش و جوانان استان و جهاددانشگاهی هرمزگان منعقد شده است تا همکاری های بیشتری صورت گیرد و همچنین در جهت حمایت، تأکیدبر حمایت از این رویدادها از طرف وزارت ورزش و جوانان و مقام عالی وزارت آقای سلطانی فر و نیز معاونت امورجوانان  به تمامی استان ها ابلاغ شده است.

امیاری ادامه داد: در این راستا اداره کل ورزش و جوانان هرمزگان بین ۶استانی قرار دارد که طرح را با همکاری مرکز منش جهاد دانشگاهی هرمزگان  به مرحله اجرایی رسانده است.

وی بیان کرد: در این مسیر حمایت های مسئولین استانی از جمله حمایت استاندار هرمزگان نیز همراه ما بوده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان هرمزگان تصریح کرد: در این رویداد شاهد ارائه طرح ها و ایده هایی بودیم که بسیار خوب و امیدوارکننده بودند، اگر بتوانیم آن هارا گسترش و مسیر را ادامه دهیم طرح بسیار خوب و موفقی برای کسب و کارنوجوانان پیش رو خواهیم داشت.

وی افزود: ایده ها و طرح های بسیاری در میان جوانان هرمزگانی وجود دارد و امیدواریم برنامه ریزی خوبی برای ادامه مسیر صورت گیرد و از استعدادهای دختران و پسران سراسر استان هرمزگان حتی روستاها بهره مند شویم.

امیاری عنوان کرد: تصمیمات و برنامه ریزی های خوبی برای جذب و حمایت از طرح های اشتغال زایی برای استان در سال ۹۹ صورت خواهدگرفت؛ تمامی جوانان استان می توانند در این طرح ها حضور یابند و تصمیمات پیش رو مختص قشر خاصی از جوانان نیست.

وی با بیان این که وظیفه ما این است جوانان را دریابیم، ادامه داد: جوان هرمزگانی ایده، انگیزه، برنامه و اهداف مخصوص به خود را دارند و می توانند قدم های بزرگی بردارند.

وی در پایان گفت: تمامی جوانانی که دارای طرح، ایده و برنامه هایی در زمینه ایجاد کسب و کار هستند می توانند به اداره کل ورزش و جوانان و یا جهاددانشگاهی مراجعه کنند.

گفتنی است، تیم های اپلیکیشن سفرساز و موتورقایق هیبریدی به ترتیب موفق به کسب رتبه های اول و دوم شدند.همچنین تیم های طلاپوش، جواهرهرمز، تاکو و مدبندری رتبه سوم‌این رویداد را کسب کردند.

کلید واژه ها: برنامه شتابدهی گردشگری


( ۱ )

نظر شما :