رویداد ایده شو با محوریت علوم و فنون دریایی برگزار شد

۱۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۱۵ کد : ۱۶۶۲۲ پژوهش و فناوری تجاری سازی فناوری و اشتغال
رویداد ایده شو با محوریت علوم و فنون دریایی و رونق تولید و ارائه هر ایده در ۳ دقیقه، توسط مرکز نوآوری و شکوفایی جهاد دانشگاهی هرمزگان در نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید استان هرمزگان برگزار شد.
رویداد ایده شو با محوریت علوم و فنون دریایی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان هرمزگان، حمید یاسی پور اظهار کرد: ایده شو رویدادی است که در آن، افراد، توانمندی خود را در ایده پردازی، بیان ایده و انتقال آن به دیگران در محیطی دوستانه محک می‌زنند.

معاون پژوهش و فناوری مرکز رشد جهاد دانشگاهی هرمزگان ادامه داد: در مجموع رویداد ایده شو محلی است برای به اشتراک‌گذاری ایده‌های مبتنی بر تجربیات زندگی ساز، موضوعات موردعلاقه و شوق برانگیز و شنیدن نقطه نظرات منحصربه‌ فرد داوران در خصوص ایده‌های مطرح شده است.

وی خاطرشان کرد: یک ایده خوب باید نوآور، شفاف، دارای توجیه اقتصادی، امکان‌پذیری و بازار پسند و مهم‌تر از همه مرتبط با موضوع رویداد باشد، به طور کلی ایده‌ها باید از تنوع موضوعی بالایی برخوردار باشند.

یاسی پور با اشاره به اینکه ممکن است درخواست چندین ایده خوب برای یک موضوع وجود داشته باشد برخی از آنها برای حفظ تنوع موضوعات حذف شوند، گفت:  درخواست‌هایی که موضوع آنها دارای بیشترین نوآوری، جذابیت، هیجان‌انگیز بودن و کارایی بوده و محصول تجربه، دانش، تلاش و حرفه خود صاحب ایده باشند در اولویت قرار می‌گیرند.

به هر ایده طبق شاخص‌های تعریف شده امتیاز داده می‌شود امتیازات داوران پس از نرمالایز شدن جهت تعیین 5 ایده برتر دوره نهایی استفاده می‌شوند.

در پایان رویداد ایده شو، 3 ایده برتر با عناوین "شکارچی نفت"، "یخ خشک" و "کشت های محافظت کننده ی(جلوگیری از الودکی) و افزایش ماندگاری محصولات لبنی" به ترتیب رتبه های اول تا سوم با انتخاب داوران معرفی شدند و جوایز نقدی و  لوح تقدیر دریافت کردند.

کلید واژه ها: ایده شو علوم فنون دریایی


نظر شما :