به همت مرکز نوآودی و شکوفایی استان هرمزگان؛

رویداد صندلی تجربه با محوریت گردشگری برگزار شد

۱۴ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۲۷ کد : ۱۶۶۰۴ پژوهش و فناوری تجاری سازی فناوری و اشتغال
رویداد کارآفرینی «صندلی تجربه» به همت مرکز نوآوری و شکوفایی هرمزگان و با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد.
رویداد صندلی تجربه با محوریت گردشگری برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی هرمزگان، اظهار کرد: حمید یاسی پور اظهار کرد: تقویت اکوسیستم استارت‌آپی کشور درحوزه گردشگری، ایجاد فضای تبادل نظر و گفت‌وگو، بسترسازی جهت ایجاد ارتباط سازنده میان صاحبان ایده، فعالان حوزه استارت‌آپ و صندوق‌های سرمایه‌گذاری و در نهایت به اشتراک‌گذاری دانش و تجربه نوآورانه، از مهمترین اهداف این رویداد است.

معاون  فناوری مرکز رشد جهاد دانشگاهی هرمزگان بیان کرد: صنعت گردشگری یا به بیان دیگر صادرات نامرئی در اقتصاد امروز جایگاه ویژه ای را پیدا کرده و شاخه های مختلفی از گردشگری  را به خود اختصاص داده است.

در ادامه  صدیقه مظفر مدیر اجرایی مرکز رشد با بیان اینکه کارآفرین همواره بدنبال تغییر و تحول است و به آنها پاسخ می دهد گفت: در رویداد صندلی تجربه با محوریت گردشگردی، کارآفرین فرصت ها را شناسایی می کند و با استفاده از قدرت تصمیم گیری، مهارت ها و استعداد های فردی خودش ایده اش را محقق می کند و همچنین توان بهره برداری مناسب از تخصص و تجربیات دیگران را دارد.

 «عرفان فکری»  یکی از متخصصین در حوزه گردشگری و مدرس این دوره، در این خصوص بیان کرد: صنعت گردشگری یک صنعت خدماتی و مبتنی بر خلاقیت و نوآوری است که برای موفقیت در این صنعت باید محیط بازار را تجزیه و تحلیل و متناسب با نیاز موجود در بازار محصولات خود را طراحی و از طریق کانال توزیع وارد بازار هدف کرد.

وی اظهار کرد: کارآفرین همواره به دنبال بالا رفتن از پله هاست و نمیتوان کار آفرینان را جدا از دانش و تجربه و مهارت مدیریت موفق قلمداد کرد.

فکری در پایان گفت: بوجود آوردن محیط خلاق و نوآور مهم ترین عامل برای ایده و اندیشه های نو است و محیط مناسب مانند مرکز نوآوری و شکوفایی برای بروز خلاقیت انگیزش را در افراد برای بیان تفکر جدید و خلاق افزایش می دهد.

گفتنی است در پایان رویداد عرفان فکری کارآفرین ملی کشور در حوزه گردشگری به ارائه مشاوره به علاقمندان و پاسخ به سوالات حاضرین پرداخت.

کلید واژه ها: گردشگری رویداد صندلی داغ جهاددانشگاهی هرمزگان ورزش و جوانان


نظر شما :