سرپرست معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی هرمزگان خبر داد:

برگزاری دوره آموزشی "راهنمای بلد محلی" در هرمز/ هدف این دوره توسعه گردشگری دانش‌بنیان و حفاظت از محیط‌زیست است

۰۷ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۲:۵۷ کد : ۱۰۰۰۳ آموزشی
موسسه آموزشی گردشگری جهاد دانشگاهی هرمزگان با همکاری معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اقدام به برگزاری دوره آموزشی "راهنمای بلد محلی" در هرمز کرد.
برگزاری دوره آموزشی "راهنمای بلد محلی" در هرمز/ هدف این دوره توسعه گردشگری دانش‌بنیان و حفاظت از محیط‌زیست است

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی هرمزگان، محمد دلپسند اظهار کرد: موسسه آموزشی گردشگری جهاد دانشگاهی هرمزگان با همکاری معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، بنیاد برکت، شرکت نقش کلیک، شهرداری جزیره هرمز، شورای شهر هرمز، بخشداری جزیره هرمز، موسسه حامیان صنعت گردشگری پایدار استان هرمزگان و انجمن راهنمایان گردشگری استان هرمزگان اقدام به برگزاری دوره آموزشی "راهنمای بلد محلی" در هرمز کرد.

سرپرست معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی هرمزگان خاطرنشان کرد: این دوره از 6 مردادماه 98 آغاز شده و تا تاریخ 17 مرداد 98 ماه به مدت 70 ساعت ادامه دارد.

وی در خصوص تأثیر این دوره بر توسعه گردشگری در جزیره هرمز عنوان کرد: این دوره می‌تواند با توانمندسازی جامعه محلی برای جذب بهتر توریست و نگهداری محل مورد هدف گردشگران برای حفظ داشته‌های موجود برای آیندگان نقش به سزایی در توسعه گردشگری در جزیره هرمز ایفا کند.

دلپسند در خصوص هدف برگزاری دوره آموزشی "راهنمای بلد محلی" در هرمز تصریح کرد: هرمز جزیره‌ای زیبا با جذابیت گردشگری رنگ‌های رنگین‌کمان طبیعی که گردشگران زیادی را به سمت خودش می‌کشاند، آموزش نیروهای انسانی در راستای گردشگری دانش‌بنیان برای حفظ گردشگری پایدار یکی از اولویت‌هایی است که باید به آن پرداخته شود.

وی ادامه داد: در این دوره‌ها قوانین و مقررات گردشگری، فن بیان و آداب‌ورسوم به علاقه‌مندان و دست‌اندرکاران فعال آموزش داده می‌شود و هدف نهایی، توسعه گردشگری دانش‌بنیان و حفظ  و نگهداری از محیط‌زیست است.

سرپرست معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی هرمزگان بیان کرد: بلد محلی به معنی راهنمای محلی بوده و باید آگاهی کاملی از محیط برای راهنمایی مسافرین جزیره داشته باشد.

دلپسند در تشریح سرفصل‌های آموزشی دوره "راهنمای بلد محلی" اظهار کرد:آشنایی با مفاهیم و اصطلاحات میراث فرهنگی و گردشگری، آشنایی با جغرافیای جهانگردی و اکوتوریسم هرمزگان، آشنایی با بازی‌ها و مراسم محلی استان، آشنایی با صنایع‌دستی هرمزگان، آشنایی با قوانین و مقررات مربوط به حفظ میراث فرهنگی و طبیعی، آشنایی با زبان و گویش‌های مختلف استان هرمزگان، بهداشت سفر و کمک‌های اولیه، آشنایی با جاذبه‌های تاریخی و میراث فرهنگی استان هرمزگان، آشنایی با اصطلاحات انگلیسی درزمینهٔ میراث فرهنگی و گردشگری، آشنایی با فنون راهنمای تور، آشنایی با تاریخ و فرهنگ و اقوام استان هرمزگان و آموزش عملی اجرای تور از سرفصل‌های آموزشی این دوره است.

وی با اشاره به اینکه در این دوره‌ها از اساتید مجرب دانشگاهی با سوابق کاری بالا بهره گرفته می‌شود، بیان کرد: در پایان دوره‌ها به فراگیران گواهی‌نامه معتبر زیر نظر اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان اعطا می‌شود.

 

کلید واژه ها: راهنمایان بلد محلیجهاددانشگاهی هرمزگانموسسه گردشگری


نظر شما :